Diskuse:První brněnská strojírna Velká Bíteš

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Copyright.svg

V článku je použit materiál (https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Prvn%C3%AD_brněnská_stroj%C3%ADrna_Velká_B%C3%ADteš&oldid=14696649) uvolněný držitelem nebo vykonavatelem autorských práv pod licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0. Povolení bylo doručeno do systému OTRS spravovaného PR oddělením Wikimedia pod číslem 2017021510008018.

Tato šablona neslouží k prohlášení autora o vlastnictví; vkládá ji pouze tým OTRS poté, co na e-mail permissions-cs@wikimedia.org obdrží jasné potvrzení o uvolnění díla pod danou licencí.

Za OTRS vložil --Mates (diskuse) 15. 2. 2017, 21:13 (CET)

Smazaný a vrácený text[editovat zdroj]

@ŠJů, Mafiala: Kolegové, nechce se mi příliš vstupovat do tématu, o kterém nic nevím, ale připadá mi, že máte oba kus pravdy. Když např. wikipedista Mafiala smazal věty, jako třeba "Divize letecké techniky za účelem neustálého zlepšování kvality a parametrů svých výrobků trvale rozvíjí své výrobní možnosti. V rámci této snahy se v posledních letech podařilo za podpory fondů EU zakoupit a zavést následující výrobní technologie:...", je podle mne první věta propagační tlach, druhá věta (s dalším rozvinutím) dost problematické hodnoty (každá firma musí mít vybavení odpovídající výrobě). Takže firmu jistě nepoškodilo, pokud zmizelo chlubení se, jaké stroje nakoupila. Na druhou stranu si nejsem vůbec jistý, zda se s vaničkou velkého mazání občas nevylilo dítě. Nevím, nechávám na vaší dobré vůli. Osobně postrádám něco víc o vývoji firmy od roku 1950. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 14. 1. 2020, 16:33 (CET)

@Svenkaj: Bohužel standardům Wikipedie byla velmi vzdálena jak původní podoba, tak nová podoba. Já jsem si všiml především toho, že jednou editací zmizely takřka tři čtvrtiny článku, včetně dost podstatných informací, a shrnutí editace prozrazovalo, že kolega příliš nepochopil, jak encyklopedie funguje - že "neaktuální" informace zůstávají natrvalo součástí historie a stránka na Wikipedii není aktuální propagační nabídkou firmy (nehledě na to, že solidní firma si i v té propagaci váží své historie). Pokud někdo ve větším rozsahu odstraňuje z Wikipedie relevantní obsah, tak to v první řadě revertuji. Na aktualizaci a zdokonalování článku je třeba pracovat trochu jinak. Proti odstraňování nicneříkajících propagačních frází ani proti doplňování nových, aktuálních informací samozřejmě nic nemám. --ŠJů (diskuse) 14. 1. 2020, 16:40 (CET)
Ovšem i v té současné verzi tam jsou podivnosti. Například není jasné, co vlastně bylo založeno roku 1950, pokud firma existovala v nějaké podobě už od roku 1814, a v roce 1950 nebylo zrovna obvyklé, aby strojírny byly zakládány ve formě akciové společnosti, jak nyní článek tvrdí. --ŠJů (diskuse) 14. 1. 2020, 16:42 (CET)