Diskuse:Mississippi (stát)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přesun[editovat zdroj]

Základní (a původní) význam je řeka. Proto by měla být řeka na názvu bez rozlišovače a stát na názvu s rozlišovačem. --Vachovec1 (diskuse) 4. 2. 2014, 15:53 (UTC)

Pro přesun - souhlas s návrhem. --Wikipedista:BobM d|p 28. 5. 2014, 08:37 (UTC)

Mě je to v podstatě jedno, ale nechápu proč je v řešení jenom Mississippi, když je takových řek mnohem více (Missouri, Ohio,... a nejen v USA) - a některé ani nemají na cs wiki článek! Mircea (diskuse) 10. 6. 2014, 11:19 (UTC)

Článek Missouri jsem navrhl na přesun současně s tímto článkem, u Ohia, Kansasu či dalších to nevidím tak jednoznačně. --Vachovec1 (diskuse) 10. 6. 2014, 21:09 (UTC)

Otázka je, zda by na názvu bez rozlišovače neměl být spíš rozcestník. Těch významů je dle anglického rozcestníku docela dost a že je jeden z nich významnější, než všechny ostatní dohromady, o tom pochybuji.--Tchoř (diskuse) 10. 6. 2014, 11:50 (UTC)

No, pokud by na hesle byl rozcestník, považoval bych to za přijatelné řešení. Význam řeka zjevně převažuje, ale je pravda, že nikoli drtivě, čili rozcestník by byl akceptovatelný. V každém případě by šlo o výrazné vylepšení současného stavu. --Vachovec1 (diskuse) 10. 6. 2014, 21:09 (UTC)
Rozcestníky pro dva významy nejsou většinou dobrým řešením. A my tu momentálně máme významy jenom ty dva.
I tak je ale v případě Mississippi řeka podstatně významnější. U Missouri si jsem o něco méně jistý, ale řeka jako článek bez rozlišovače by také nebyla jistě chyba. U ostatních je potřeba postupovat obezřetně. Třeba u Colorada bych ten rozcestník asi viděl jako nejlepší řešení, druhé nejlepší by byla opět řeka. Ale u Ohia a Kansasu bych nechal ty státy. Je to zkrátka vždycky na pečlivém uvážení a je možné, že zcela správné řešení ani nemusí existovat nebo nejlepší řešení nemusí jít poznat. Nám by mělo stačit dost dobré řešení. Vždyť to neděláme na věčné časy. Jestli se za pár let ukáže, že jiné řešení je lepší, můžeme to poměrně snadno změnit. Miraceti 23. 10. 2014, 14:00 (UTC)