Diskuse:Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Studium probíhá ve dvou stupních, první tvoří první ročník, druhý tvoří druhý a třetí ročník. Ta veta je tak krasna, ze ji ani nema cenu upravovat.

Fuj to byla rychlost:

  1. (rozdíl) (historie) . . N Matfyz; 19:29 . . Hkmaly (Diskuse)
  2. (rozdíl) (historie) . . N Matfyz; 19:44 . . Ludek (Diskuse) (Stránka Matfyz přemístěna na stránku Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy)
  3. (rozdíl) (historie) . . m Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy; 19:52 . . Hkmaly (Diskuse)

--Hkmaly 19:56, 16. 11. 2004 (UTC)

Musel jsem, protože se tvoje články zatím trochu liší od standardů Wikipedie. Pozor, že tady se nevytvářejí běžné internetové stránky, ale encyklopedie. Proto by se články měly jmenovat tak, jak zní konkrétní věci nebo jak by je tady člověk hledal. Třeba jsem si všiml, žes použil jako odkaz na Star Trek Novou generaci zkratku ST-TNG, ale podle mého názoru by to mělo být součástí článku Star Trek. Pokud je zkratka ST-TNG opravdu tak vžitá (já nevím, nesleduji, televizi nemám), tak by z ní měl vést jen redirect na Star Trek, případně Star Trek Nová generace.
A když už tě mám na drátě, tak zkus něco udělat s tím nekonečným cyklem. Vtip je to hezký (i když starý), ale do vážně míněné encyklopedie se IMHO jaksi nehodí. Mohl bys to případně dát jako perličku-příklad na konec vážně míněného článku.
Zkus si tedy představit, jak vypadají papírové encyklopedie. Wikipedie by měla vypadat obdobně, co se týče názvů článků a odkazů.
--Luděk 20:05, 16. 11. 2004 (UTC)

Uvědomuju si, že všechny články po mě bude zapotřebí trochu učesat, ale předpokládám že to ve většině případů bude menší práce než je napsat ... že se bude jednat spíš o gramatické opravy a tak ... ovšem co se stalo s matfyzem, to jsem zíral. Nejdřív redirekce, pak změna na úplně jiný článek se stejným jménem ...

O možnosti redirekce jsem nevěděl, asi je to v případě matfyzu lepší řešení ...

Star Trek obsahuje několik sezón s ustálenými anglickými zkratkami - TNG (The Next Generation), DS9 (Deep Space 9), VOY (Voyager), obvykle se používá i TOS (The Original Series). Předpokládám, že ke každé bude dost co napsat, takže si zaslouží vlastní články.

Nekonečný cyklus zkusím trochu víc odpahýlizovat ...

--Hkmaly 20:20, 16. 11. 2004 (UTC)

Absolventi[editovat zdroj]

navrhoval bych do kolonky významní absolventi zařazovat pouze ty, kteří dosáhli alepsoň v Česku jistého věhlasu. --Power 13:37, 24. 2. 2007 (UTC)

Mažu z absolventů L. Smoljaka, protože matematiku a fyziku nestudoval (a neabsolvoval) na MFF, ale na Vysoké škole pedagogické (dnešní PedF UK) v Praze, kde se mj. i setkal se Z. Svěrákem. Viz např. http://www.smoljak.cz/biografie.htm. Jiří Janíček 02:55, 12.1.2008 (UTC)

drobna uprava[editovat zdroj]

pozmenil jsem nazev navazujiciho magisterskeho programu v oboru matematika na matematicke METODY (drive modely) informacni bezpecnosti s ohledem na http://www.mff.cuni.cz/studium/bcmgr/ok/mtoc.htm odstavec 3.3

Historky[editovat zdroj]

Historky o matfyzácích nejsou IMO nic až tak výjimečného. Jiné historky se tradují o studentech chemie, lékařství nebo filosofie. Přesto si myslím, že tato pasáž trochu víc encyklopedicky napsaná by v článku mohla mít svoje místo. Ale určitě ne v úvodu.Třeba by se na konec mohla přidat sekce Zajímavosti. --Packa 26. 11. 2008, 12:40 (UTC)

Až ji tam přidáte jinam, klidně ji smažte z nynějšího místa. A klidně ji napište víc encyklopedicky; pro mě je teď napsána encyklopedicky dost. Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 26. 11. 2008, 12:44 (UTC)

Pokud nemáte věcné argumenty, neměl byste revertovat. Prosím vás proto, abyste svůj poslední revert vrátil. --Packa 26. 11. 2008, 13:08 (UTC)

Mám věcný argument: neodstraňovat část textu článku bez důvodu a bez náhrady. Vaší prosbě nemůžu vyhovět. Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 26. 11. 2008, 13:10 (UTC)

To co jste uvedl, není argunent věcný, ale procesní, případně formální. Tato pasáž IMO porušuje Porušuje pravidlo Ověřitelnost; zřejmě i doporučení Encyklopedická významnost, možná i Žádný vlastní výzkum. --Packa 26. 11. 2008, 19:40 (UTC)

Kolego, rozmyslete si, jak se k tomu stavíte a co vám na tom vadí. V prvním příspěvku jste napsal, že to je relevantní informace; na tom jsme se shodli. Když nevíte, kudy v diskuzi dál, přijdete s ověřitelností, významností a vlastním výzkumem. V tom, že bude vhodné, ba nutné k tomu doplnit nějaký zdroj, vám samozřejmě dávám za pravdu; o tom jsme ale nediskutovali. Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 26. 11. 2008, 20:18 (UTC)

Myslím, že se k tomu stavím pořád stejně. Teď to IMO porušuje ta 2 - 3 pravidla/doporučení. Ozdrojování odstraní první a třetí, přeformulování by mohlo to druhé. Btw, tuto fakultu jsem nestudoval, aby to nevypadalo, že ji obhajuji. --Packa 26. 11. 2008, 20:57 (UTC)

Odstraněním ji obhajuješ? To bych to viděl skoro spíš naopak. ;) Honza Záruba 26. 11. 2008, 20:59 (UTC)
Nu, tedy není v ničem problém. V potřebě uvedení zdrojů se shodujeme a pro případné přeformulování jsem se hned v prvním příspěvku vyslovil... Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 26. 11. 2008, 21:17 (UTC)

Významní vyučující[editovat zdroj]

V článku je odstavec zmiující významné absolventy, dovoluji si navrhnout přidat obdobný odstavec významných osobností, které na škole vyučují/vyučovaly - přece jen se často jedná o lidi, jejichž význam není zanedbatelný. (Z.Johny (diskuse) 6. 6. 2016, 17:26 (CEST))