Diskuse:Kuks

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nevidím žádný důvod pro rozdělení a navrhovatel ho také neuvedl. Šablona by se měla smazat. --Sokoljan (diskuse) 16. 5. 2012, 21:13 (UTC)

Problém je, že by tato stránka měla být věnována obci, ale např. popis je téměř celý věnován hospitalu. Mělo by se to projít a roztřídit, jako se to nedávno udělalo se stránkou Konopiště.--Freibo (diskuse) 30. 5. 2012, 18:44 (UTC)
Že je většina textu věnována nejzajímavější součásti obce je myslím v pořádku. Nevidím zásadní důvod, proč by se to při tomto rozsahu článku mělo dělit, navíc když pod pojmem Kuks bude většina hledat právě informace o hospitalu a barokním propojení architektury, krajiny a vesnice. Pokud by se mělo rozdělit, pak ale spíše širší Kuks (barokní areál). Konopiště není s obcí takto prorostlé. --Matěj Orlický (diskuse) 3. 7. 2013, 11:31 (UTC)

Špitál[editovat zdroj]

Rád bych článek trochu lépe uspořádal a doplnil obrázky. Přitom jsem narazil na slovo "hospital", což je německý tvar latinského hospitale. V češtině mi připadá velmi vyumělkované - vždycky jsem četl a slyšel jen o "špitálu". Tak i Poche a další literatura. Chtěl bych ho nahradit, ale nechci kvůli tomu vyvolat nějakou bouřlivou (a zbytečnou) diskusi. Máte-li námitky, napište, pokud možno se zdůvodněním. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 13. 5. 2015, 19:50 (CEST)

Máte sice pravdu, ale určitě se používá i „hospital Kuks“ [1]. -xfi- 13. 5. 2015, 21:17 (CEST)
Jsem pro ponechání, je to ustálení slovní spojení, si myslím. Mám ale jiný problém, a to ten, že toto heslo má pojednávat o vesnici, nikoliv o památce jako takové! Chtělo by to trochu upravit a věnovat se hlavně vývoji obce... --Protestant (diskuse) 7. 5. 2016, 14:41 (CEST)