Diskuse:Hydrometeor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Je Hydrometeor totéž co en:Precipitation? Ptám se kvůli interwiki, připadá mi to jako totožné, ale nerad bych sem zanesl nějakou chybu :-) --Radouch 21:32, 5. 2. 2005 (UTC)

Velmi správný dotaz. Odpověď zní: Ne tak docela, srážky jsou užší pojem. Podle publikace Meteorologický slovník výkladový a terminologický (Academia 1993) Hydrometeor jsou srážky (padající/vertikální+usazené/horizontální)+zvířený sníh, vodní tříšť, mlha, kouřmo.
Jinak řečeno, hydrometeor zahrnuje veškeré povětrnostní jevy s účastí vody vyjma oblaků, ale sníh nebo voda zvednuté větrem jsou jen hydrometeor, ne srážky v pravém slova smyslu.
Závěr - zatím nelinkovat a počkat na český článek Srážky a teprve ten propojit s en:Precipitation. Miaow Miaow 22:25, 5. 2. 2005 (UTC)
Co se člověk všechno z wikipedie nedozví :-))) Já si říkal: dvakrát měř, jednou řež. Díky za vysvětlení. --Radouch 11:42, 6. 2. 2005 (UTC)

V anglickém originále je že oblaka do kategorie hydrometeor patří. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Jaroslav Pirkl (diskuse) 15. 1. 2014, 10:53‎ (CE(S)T)