Diskuse:Feromon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chybí reference a je to snůška nepodložených tvrzení. To, že "někteří vědci tvrdí" v médiích, že úloha feromonů je velká, máte nějaký zdroj, který prokázal, že lidé feromony mají? A ještě poznámka, lidé Jacobsonův orgán nemají (jen zbytky) -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 85.161.28.31 (diskusebloky) 18. 12. 2010, 19:46‎ (CEST)

Kdysi chyběli i reference, že se planeta točí kolem slunce a ne obráceně, nebo že je planeta placatá. A o tom takoví, jako vy také prohlašovali, že "je to snůška nepodložených tvrzení". Ohledně tohoto tématu je to to samé! Úloha feromonů u lidí velká není, jsou to jen zbytky, stejně jako u vomeronasálního orgánu, ale to v žádném případě neznamená, že to není! Zdrojů o tom, že lidé mají feromony už je nespočetně, o tom žádná! A ty "zbytky" jacobsonova orgánu jsou pořád jacobsonův orgán! Tudíž lidé mají bezpochyby - přestože trochu zdegenerovaný - vomeronasální orgán i samotné feromony! To potvrzené je už dávno, to stačí i volně zadat do googlu! -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Psychologus (diskusebloky) 25. 5. 2016, 23:54‎ (CEST)
Pravidlo je takové, že jakékoli tvrzení neověřené z věrodných zdojů může být z Wikipedie odstraněno. Je přitom zodpovědností vkladatele, aby informační zdroje k ověření uvedl. --Bazi (diskuse) 26. 5. 2016, 19:31 (CEST)

Přesnost,NPOV[editovat zdroj]

Do článku byl IP pravděpodobně za účelem propagace jisté teorie a firmy vložen dle NYtimes (možná porušení autorských práv, to ověřím zítra). Podle mě nelze u takto kontroverzního tématu stavět a přepisovat původní verzi názorem jednoho vědce. Jak víme, často si jednotlivé studie odporují. Chtělo by to ale komplet přepsat. Co @Petr Karel:? I já bych si ale troufl, kontroverznější témata ale právě pro tyhle problematické editace zpracovám nerad. OJJ, Diskuse 17. 2. 2018, 19:59 (CET)

Když už jsem byl dotázán: V problematice se vůbec nevyznám. Z laického pohledu se mi článek nezdá dobře zpracovaný, je neopodstatněně antropocentrický, nejsou pokryty podstatné oblasti (feromony jsou naprosto zásadní pro jiné živočišné druhy). K soupeření dvou verzí nejsem hoden se vyjadřovat, nemám ani čas ani zájem si podrobněji přečíst podklady o hypotézách. Promiňte. Petr Karel (diskuse) 19. 2. 2018, 09:38 (CET)