Přeskočit na obsah

Deštivý den v New Yorku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Deštivý den v New Yorku
Původní názevA Rainy Day in New York
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka92 minut
Scénář a režieWoody Allen
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleTimothée Chalamet
Elle Fanning
Selena Gomez
Jude Law
Diego Luna
Liev Schreiber
ProdukceLetty Aronson
Erika Aronson
KameraVittorio Storaro
StřihAlisa Lepselter
Výroba a distribuce
Premiéra26. července 2019
Produkční společnostiGravier Productions
Perdido Productions
Rozpočet25 milionů dolarů
Deštivý den v New Yorku na ČSFDFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Deštivý den v New Yorku (anglicky A Rainy Day in New York) je filmová komedie režiséra Woodyho Allena z roku 2019. Hrají v ní Timothée Chalamet, Jude Law, Elle Fanningová, Selena Gomez, Diego Luna a Liev Schreiber. Pojednává o dvou mladých lidech, kteří přijedou na víkend do New Yorku, kde se setkávají s nepřízní počasí a sérií dobrodružství. Natáčení filmu začalo dne 11. září 2017 a dokončeno bylo ke konci října toho roku. Snímek byl natočen ještě před premiérou Allenova předchozího filmu Kolo zázraků, která proběhla v prosinci 2017.[1] Do kin byl uveden poprvé 26. července 2019 v Polsku. Snímek měla v USA distribuovat společnost Amazon Studios, s níž Allen spolupracoval již na seriálu Crisis in Six Scenes (2016) i filmu Kolo zázraků,[2] v květnu 2019 však distribuční práva vrátila zpět Allenovi.

  1. SHARF, Zach. Woody Allen’s New Film Includes a Sexual Flirtation Between an Adult and a Much Younger Girl — Report [online]. Indie Wire, 2017-10-23 [cit. 2017-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. FORD, Rebecca. Selena Gomez Joins Elle Fanning in Woody Allen's Next Movie [online]. The Hollywood Reporter, 2017-08-08 [cit. 2017-12-30]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]