David Čerňanský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
David Čerňanský
Osobní informace
Celé jménoDavid "frozen" Čerňanský
Narození18. července 2002 (21 let)
Slovensko Slovensko Liptovský Hrádok
Herní informace
HraCounter-Strike: Global Offensive
PřezdívkyFrozen
FrozenL
FRQZEN
Frozenn
frozen
Běžná role"Rifler" (entry fragger)
Aktuální týmFaZe Clan
Týmové informace
2015
2015–2016
2016–2018
2018
2018
2018
2019
2019
Cyborg Factory
Neophyte
eXtatus
warmup
Majestic Lions
Gunrunners
NoChance
mousesports
Šipka znamená hostování hráče v daném týmu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

David Čerňanský (* 18. července 2002), přezdívaný Frozen, je slovenský profesionální hráč počítačové hry Counter-Strike: Global Offensive a čtyřnásobný mistr České republiky v této hře.

Hru Counter-Strike hraje od roku 2010, kdy hru poznal díky bratrovi, který hrál verzi 1.6 pravidelně. Hra ho zaujala a tak postupně získal první zkušenosti při hře v týmu. V roce 2014 přestoupil z Counter-Strike scény na novou verzi Global Offensive. Tato verze ho zaujala a ještě téhož roku se zúčastnil svého prvního LAN turnaje. V následujícím roce se angažoval v československém týmu Cyborg Factory, odkud jeho další kroky vedly do Neophyte, kde po boku spoluhráčů ecko, queztone, barb1 a DEV7L získal titul Mistra České republiky 2015. Další krokem v jeho kariéře byl přestup do týmu eXtatus v první polovině roku 2016. V eXtatusu vyhrál další dvě mistrovství České republiky a to v roce 2016 a 2017. Zde se poprvé začal ukazovat i na světové scéně, kde si ho oblíbilo i několik zahraničních fanoušků. Po rozpadu CS:GO sekce v organizaci eXtatus 5. července 2018 vytvořil společně s dalšími předními hráči československé esportové scény tým warmup. V září 2018 se společně se svými stávajícími spoluhráči z týmu warmup připojil k organizaci Majestic Lions. Krátce na to ale přestoupil z Majestic Lions do dalšího českého týmu Gunrunners ve kterém na mistrovství ČR v počítačových hrách 2018 získal svůj čtvrtý titul mistra ČR v řadě. V březnu roku 2019 opět přestoupil, tentokrát už do zahraničí, a to do německého týmu Mousesports ve kterém působí dodnes.

Dánský profesionální hráč Emil „Magisk” Reif o něm mluvil jako o budoucí naději Counter-Striku.[1]

Vzhledem k nízkému věku se nesměl účastnit některých turnajů. EXtatus byl kvůli tomu diskvalifikován z úspěšné kvalifikace na IEM Season XI World Championship.[2]

Později o tohoto mladého talenta projevila zájem německá organizace Mousesports, která ho 13. března 2019 přijala do své Counter-Strike: Global Offensive sekce spolu s Özgür "woxic" Eker, Finn "karrigan" Andersen. Jde zatím o největší úspěch tohoto hráče.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]