Christopher West

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Christopher West (* 1969[1]) je americký katolický teolog, antropolog, katecheta, instruktor předmanželské přípravy a spisovatel, známý především pro popularizaci a výklady Teologie těla Jana Pavla II. Jeho knihy byly přeloženy do řady dalších jazyků, včetně češtiny.

Život[editovat | editovat zdroj]

Christopher West získal bakalářské vzdělání v oboru antropologie na University of Maryland (1992) a magisterské v oboru teologie na Pontifical John Paul II Institute for Studies on Marriage and Family at The Catholic University of America. S manželkou Wendy má čtyři děti, žijí v Lancaster County v Pensylvánii.[2]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Autoritní záznam Národní knihovny ČR
  2. Dle jeho osobních stránek jsou děti čtyři, viz http://www.christopherwest.com/aboutUs.asp (navštíveno 28. 10. 2008); dle neozdrojovaného tvrzení v anglické verzi článku na angl. Wikipedii (stav k 28. 10. 2008) a na některých dalších internetových stránkách, např.: http://www.crossroadsinitiative.com/resource_type/20.html (navštíveno 28. 10. 2008), jich má být pět, takže je možné, že se od poslední aktualizace Westových stránek narodilo další.
  3. http://www.jeromes.co.nz/catalog/heavens-song-christopher-west-p-1129.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]