Christian Lorenz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Flake Lorenz
FlakeBrazilPortoalegreHotel1.jpg
Základní informace
Rodné jméno Christian Lorenz
Jinak zvaný Doktor Lorenz, Flake
Narození 16. listopadu 1966
Berlín, NDR
Žánry

Neue Deutsche Härte,

Industrial Metal
Povolání Muzikant
Nástroje Klávesy
Aktivní roky 1983–současnost
Vydavatelé Motor Music
Republic
Slash
Universal Music Group
Příbuzná témata Rammstein, Feeling B, Die Magdalene Keibel Kombo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Christian „Flake“ Lorenz (* 16. listopadu 1966, Východní Berlín) je klávesista hudební skupiny Rammstein.

Flake prý není přezdívka, ale jeho opravdové jméno. V kapele hraje na klávesy, nejvíce používá Roland PC-180A, Roland A-37, Ensoniq ASR-10, jako sampler má ve výbavě Akai S3200. Občas se mu říká „Doktor Lorenz“, protože v mládí prý chtěl vystudovat medicínu. Umí velice dobře hrát na piano. Dříve hrál v kapele Feeling B.

Učil se na klasické piáno. Ačkoli pracoval jako trafikant a později dělník, je velice vzdělaný a inteligentní. Nejdříve se nechtěl ke skupině přidat, protože ji považoval za příliš nudnou. Je rozvedený, má dceru Annie. Je také známý svým bláznivým tancem v písničce Weisses Fleisch v Live aus Berlin. Říká se, že si myslel, že je na pódiu nuda, anebo že mu hořely šaty, a tak se je snažil uhasit, to ale není vidět.

Christian Flake Lorenz byl vychováván v Prenzlauer Berg v Berlíně. Má o tři roky staršího bratra. Má tři děti. Poslední dcera se narodila v říjnu 2004. V 9-10 letech se začal učit hrát na klávesy. Jeho dřívější kapely byly Magdalene Keibel Combo, Frigitte Hodenhorst Mundschen a nakonec Feeling B, kde se seznámil s Paulem. Poté s ním bydlel v apartmánu. Mezi jeho oblíbené skupiny patří Coldplay, Placebo, Johnny Cash, PJ Harvey, System of a Down, Ministry, Prodigy, a dokonce chtěl hrát ve skupině Rolling Stones. Je duchaplný, zábavný a mírně potrhlý. Do roku 2002 jezdil na člunu při skladbě Seemann a Stripped, pak ho vystřídal Oliver Riedel. Příčina je zřejmě taková, že na koncertě v Rusku roku 2001 se člun převrátil a dav Flakovi málem roztrhal všechno oblečení, co měl na sobě.

Literatura[editovat | editovat zdroj]