CeCe Winans

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
CeCe Winans
Základní informace
Rodné jméno Priscilla Winans Love
Narození 8. října 1964 (53 let)
Původ USA Detroit, USA
Žánry gospel
Nástroje zpěv
Hlasový obor alt
Web www.cecewinans.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Priscilla Winans Love (* 8. října 1964), známá pod pseudymem CeCe Winans, je americká gospelová zpěvačka a držitelka mnoha cen Grammy a Stellar.

Mládí[editovat | editovat zdroj]

CeCe Winans se narodila v Detroitu, Michigan Davidovi a Delores Winansovým. Byla osmá z deseti dětí a nejstarší z tří dívek.

Hudební kariéra[editovat | editovat zdroj]

BeBe & CeCe[editovat | editovat zdroj]

V době kdy začala CeCe studovat vysokou školu, byli spolu s jejím bratrem přijati do vokálního sboru v televizní show "The PTL Club" (dnes známé jako "Praise the Lord (Chvalte Pána)"). Byli přesunuti do univerzity v Severní Karolíny a zde působili v show asi pět let. V této době poznala CeCe svou životní lásku, Alvin Love, který byl také z Detroitu. Během jejich účinkování v PTL Club, nahráli BeBe a CeCe "Lord Lift Us Up". Úspěch jim nakonec přinesla další nahrávka "Feels Like Heaven (With You)".
BeBe a CeCe opustili PTL aby se mohli plně věnovat nahrávání dalších alb - Heaven, Different Lifestyles, First Christmas a Relationships. V roce 1995 se rozcházejí aby se mohli věnovat sólové kariéře a ostatním zájmům.

Sólová kariéra[editovat | editovat zdroj]

CeCe začala svou sólovou kariéru albem "Alone in His Presence". Bylo vydáno v roce 1995 a získalo ocenění Grammy, dvě ocenění Dove včetně zpěvačka roku. Další album "Everlasting Love" bylo nahráno v roce 1998. Píseň "On That Day" byla napsána zpěvačkou Lauryn Hill. O rok později natočila CeCe další album - "His Gift a holiday". V roce 1999 Winans začala nahrávat ve vlastní nahrávací společnosti "PureSprings Gospel". Její první album s tímto označením bylo "Alabaster Box", natočeno v roce 1999. Některé písně z alba složil gospelový zpěvák a hudebník Fred Hammond. V roce 2000 vydala v New Yorku CeCe videokazetu s názvem "Live At The Lambs Theater". Byly na ní obsaženy písně z předchozích alb. Další album natočila v roce 2001. Trvalo další dva roky, než Winans natočila další album, v roce 2003 nahrála "Throne Room". Prvních tisíc kopií byly vydány na bonusovém albu, které obsahovalo rozhovor s CeCe, videa z natáčení CD a klip "More Than What I Wanted". V roce 2004 projela při turné 25 měst a následovalo DVD se záznamy koncertů. V září roku 2004 byla Winans hospitalizována kvůli vážným infekcím žaludku. Vzhledem k této přestávce bylo pokračování jejího turné přesunuto na počátek roku 2005. 7. album bylo nazváno "Purified" a vydáno v roce 2005. Podílel se na něm dlouholetý spolupracovník BeBe a CeCe Keith Thomas a Ceciin synovec Mario Winans

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

CeCe nyní žije v Forest Hills v Tennessee (předměstí Nashvillu) s manželem Alvinem Love a dvěma dětmi, Ashley a Alvin III. CeCiiny děti figurovali v klipu "If Anything Ever Happened to You".

Reference[editovat | editovat zdroj]


Odkazy[editovat | editovat zdroj]