Brock Lesnar

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Brock Lesnar
Rodné jméno Brock Edward Lesnar
Narození 12. července 1977 (40 let)
Webster
Bydliště Alexandria
Alma mater Minnesotská universita
Politická strana Republikánská strana
Manžel(ka) Sable (od 2006)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Brock Edward Lesnar (* 12. července 1977 Webster, Jižní Dakota) je americký profesionální wrestler, příležitostní MMA zápasník a bývalý americký fotbalista.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Brock Lesnar se narodil ve Websteru v Jižní Dakotě. Již na střední škole se věnoval zápasu, u kterého zůstal až do roku 2000. Během roku 2000 se dostal do asociace Ohio Valley Wrestling. Dva roky na to se dostal do World Wrestling Entertainment (tehdy World Wrestling Federation). V roce 2006 se začal plně věnovat MMA kde se velice rychle prosadil a po prvním zápase putoval do nejprestižnější organizace UFC. V jeho teprve čtvrtém zápase vybojoval proti Randy Couturemu titul šampiona těžké váhy UFC. O ten v říjnu 2010 přišel v zápase proti Cainu. Do oktagonu se vrátil až za rok v zápase proti Alistairu Overeemovi, který prohrál. Po zápase oznámil ukončení kariéry v MMA a vrátil se zpět do WWE. Po tomto návratu dokázal nejeden velkolepý zápas. Mezi jeho největší vítězství za celou jeho kariéru patří poražení Undetakera, nazývaného také jako Deadman. Tímto prolomil jeho úžasný rekord na 21-1.

Kariéra ve WWE ( World Wrestling Entertainment)[editovat | editovat zdroj]

Dne 25.5 2015 byl zápas o WWE World Heavyweight title,který v té době držel Brock Lesnar,který byl proti Challengerovi Romanu Reignsovi. 30 sekund zápasu a Brock Lesnar dal první F5 Romanovi,jenze kickoutnul.za tento zápas byly 3 F5,které dokázal sice Roman jen s ťěží vydržet,ale potom to Roman Reigns vrátil 3x Superman Punchuma a nakonec dvěma Speary.To ale Brocka nezastavilo a hned poté dostal Roman Reigns F5.Oba leželi a nikdo nevěděl co se bude dít dál,jenže potom přiběhl Seth Rollins,který Cashnul svůj Money In The Bank BriefCase a Curb Stompem vyhrál díky odpinováním Reignse.Brock dále pokračoval po návratu v sporu s Rollinsem kterého nedokázal obrat o titul díky vracejicímu Undertakerovi na placené akci Battleground který mu nasadil Low Blow(zásah do intimních míst). jejich odveta se uskutečnila na Summeslamu kde ovšem Undertaker vyhrál díky další low blow.Jejich poslední zápas se uskutečnil na placené akci Hell in a Cell kde Brock uspěšně porazil Undertakera.V roce 2016 se Brock vrátil před Royal Rumble a byl oznámen jako učastník tohoto zápasu.Brock byl nakonec eliminovám Brayem Wyattem.Další show RAW Stephanie McMahon oznámila zápas Roman Reigns vs Dean Ambrose vs Brock Lesnar na placené akci Fastlane s tím že vítěz vyzve Triple He o titul.Brock tento zápas prohrál díky chairshotech od Deana Ambrose a tak začal feud Brock Lesnar vs Dean Ambrose který vyvrcholil na WrestleManii 32 kdy Brock Lesnar použil finisher F5 na židle a díky tomu vyhrál.Brock se vrátí na Summerslam kde bude čelit Randymu Ortonovi.Brock Lesnar se vrátil do octagonu 9.července 2016 na událost UFC 200 kde čelil Marku Huntovi kterého po 3 kolách porazil na body.

  • Výška - 191 cm
  • Váha - 130 kg
  • Debut - 2000

Finishery & Signatures[editovat | editovat zdroj]

Finishery: Brock Lock (2002 - 2004), F-5, Kimura lock, Shooting star press

Signature Chvaty: Suplex City (3x German Suplex za sebou), Powerbombs (3 Powerbomby za sebou).

Tituly[editovat | editovat zdroj]

4x WWE Championship

1x WWE Universal Championship