Brock Lesnar

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Brock Lesnar

Brock Edward Lesnar (* 12. července 1977 Webster, Jižní Dakota) je americký profesionální wrestler a bývalý MMA zápasník.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Brock Lesnar se narodil ve Websteru v Jižní Dakotě. Již na střední škole se věnoval zápasu, u kterého zůstal až do roku 2000. Během roku 2000 se dostal do asociace Ohio Valley Wrestling. Dva roky na to se dostal do World Wrestling Entertainment (tehdy World Wrestling Federation). V roce 2006 se začal plně věnovat MMA kde se velice rychle prosadil a po prvním zápase putoval do nejprestižnější organizace UFC. V jeho teprve čtvrtém zápase vybojoval proti Randy Couturemu titul šampiona těžké váhy UFC. O ten v říjnu 2010 přišel v zápase proti Cainu . Do oktagonu se vrátil až za rok v zápase proti Alistairu Overeemovi, který prohrál. Po zápase oznámil ukončení kariéry v MMA a vrátil se zpět do WWE. Po tomto návratu dokázal nejeden velkolepý zápas. Mezi jeho největší vítězství za celou jeho kariéru patří poražení Undetakera,nazývaného také jako Deadman, na wrestlemanii XXX. Tímto prolomil jeho úžasný rekord na 21-1.

Kariéra ve WWE ( World Wrestling Entertainment)[editovat | editovat zdroj]

Dne 25.5 2016 byl zápas o WWE World Heavyweight title,který v té době držel Brock Lesnar,který byl proti Challengerovi Romanu Reignsovi. 30 sekund zápasu a Brock Lesnar dal první F5 Romanovi,jenze kickoutnul.za tento zápas byly 3 F5,které dokázal sice Roman jen s ťěží vydržet,ale potom to Roman Reigns vrátil 3x Superman Punchuma a nakonec dvěma Speary.To ale Brocka nezastavilo a hned poté dostal Roman Reigns F5.Oba leželi a nikdo nevěděl co se bude dít dál,jenže potom přiběhl Seth Rollins,který Cashnul svůj Money In The Bank BriefCase a Curb Stompem vyhrál díky odpinováním Reignse.

Finishery & Signatures[editovat | editovat zdroj]

Finishery : F5 , Kimura Lock

Signature : Suplex City ( 3x German Suplex za sebou), Triple Powerbombs ( 3 Power Bomby za sebou).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]