Bridgewater Associates

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Bridgewater Associates
Letecký snímek sídla Bridgewater Associates ve Westportu v Connecticutu
Letecký snímek sídla Bridgewater Associates ve Westportu v Connecticutu
ZakladatelRay Dalio
Vznik1975
Právní formalimited partnership
SídloWestport, Spojené státy americké
Souřadnice
Zaměstnanců1 200
Oficiální webwww.bridgewater.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bridgewater Associates je americká společnost pro správu investic, kterou v roce 1975 založil Ray Dalio. Firma poskytuje služby institucionálním klientům včetně penzijních fondů, nadačních fondů, nadací, zahraničních vlád a centrálních bank.

Využívá globální makroinvestiční styl založený na ekonomických trendech, jako je inflace, směnné kurzy měn a hrubý domácí produkt USA. Společnost Bridgewater Associates začínala jako institucionální investiční poradenská služba, přešla na institucionální investování a v roce 1996 se stala průkopníkem investičního přístupu založeného na paritě rizika.

V roce 1981 společnost přesunula své sídlo z New Yorku do Westportu ve státě Connecticut a v současné době zaměstnává 1 500 zaměstnanců.[1] K březnu 2021 spravovala aktiva v hodnotě přibližně 140 miliard USD.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bridgewater Associates na anglické Wikipedii.

  1. GOLDSTEIN, Matthew; STEVENSON, Alexandra. Bridgewater's Ray Dalio Spreads His Gospel of 'Radical Transparency'. New York Times. United States: 8 September 2018, s. BU1. Dostupné online [cit. 8 September 2017]. (anglicky) 
  2. #29 Ray Dalio [online]. [cit. 2021-03-30]. Dostupné online. (anglicky)