Birell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lahvový Birell
Lahvový Birell polotmavý
Lahvový Birell zelený ječmen

Birell je českou značkou nealkoholického piva vyráběnou v pivovarech Radegast a Šariš mezinárodní pivovarské skupiny SABMiller. Birell obsahuje 0,49 % objemového množství alkoholu, přičemž hranice obsahu alkoholu pro nealkoholická piva je podle českých zákonů 0,5 % celkového objemu. Jeho prodej nezletilým osobám je tudíž v ČR povolen. Vyznačuje se charakteristickými vlastnostmi českých ležáků – výraznou hořkostí, pěnivostí i absencí cizích (nesladových) chutí a vůní.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Historie Birellu se začala psát v roce 1991, kdy pracovníci nošovického pivovaru Radegast navázali kontakt s curyšským pivovarem Hürlimann. Od svých švýcarských kolegů převzali čeští pivovarníci technologii výroby nealkoholického piva, kterou přizpůsobili domácím podmínkám a potřebám tuzemských konzumentů. První várka Birellu byla v Nošovicích (okres Frýdek-Místek) uvařena v roce 1992. Postupně se Birell stal nejvýznamnější domácí značkou nealkoholického piva, jak co do objemu výroby, tak pokud jde o podíl na trhu. Stránky Birellu uvádějí, že úhrnný roční výstav činí 200 000 hektolitrů, a to je zhruba jedna třetina roční produkce celé České republiky. Z hlediska domácí spotřeby je hegemonie Birellu ještě markantnější: patří mu dvě třetiny českého trhu. V roce 2010 byla uvedena na trh nová varianta Birellu nazvaná Birell Polotmavý.

Suroviny užívané při výrobě v Nošovicích[editovat | editovat zdroj]

Při výrobě Birellu se používají klasické pivovarské suroviny – voda, chmel a ječmen. Voda je čerpána z přehradní nádrže Morávka. Ječmen se zpracovává ve sladovně Pivovaru Radegast. Vyrábí se zde výhradně světlý slad plzeňského typu. Chmel se používá domácí, zejména z žatecké a ústecké oblasti. Do pivovaru se dostává jednak ve formě chmelových pelet lisovaných z rozemletého dehydratovaného chmele, díky nimž Birell získává tradiční pivní aroma, jednak v podobě chmelového extraktu, který pivo obohacuje o hořké kyseliny a vonné látky.

Technologie výroby[editovat | editovat zdroj]

Nízkého obsahu alkoholu v Birellu je docíleno využitím speciálně vyšlechtěných kvasinek, které vyprodukují velmi málo etanolu i v případě, že kvasný proces probíhá stejně dlouhou dobu jako při výrobě alkoholických ležáků. Díky tomu si Birell uchovává některé důležité vlastnosti tradičních českých piv.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

V roce 2008 získalo pivo Birell první místo v soutěži World Beer Cup .

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]