Battle.net

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Battle.net je síť herních serverů. Tuto síť vytvořila a provozuje firma Blizzard Entertainment. Battle.net byl původně vytvořen pro hru Diablo. V té době podporoval pouze základní vlastnosti jako chatování a možnost zakládat hry a připojovat se do nich. Později po vydání hry StarCraft zaznamenal Battle.net velký nárůst popularity díky kterému se firma Blizzard Entertainment rozhodla o vytvoření speciální edice jejich již starší hry WarCraft II která bude také podporovat hru přes herní síť battle.net. Edice dostala název WarCraft II Battle.net edition. Poté již byly všechny hry od Blizzardu vydávány s podporou hraní přes Battle.net.

Battle.net je rozdělen na 4 celky podle světadílů:

  • Evropa
  • Asie
  • Severní Amerika
  • Jižní Amerika

Pro každý stát je v Battle.net rezervován herní kanál podle mezinárodní zkratky (např. pro Českou republiku je to CZE-1, pro Dánsko DNK-1).

Hráči se sdružují do týmů které se nazývají Klany. Tito hráči se pak účastní různých soutěží a lig a turnajů jak On-line přes internet tak off-line v rámci různých LAN turnajů (tzv. LAN párty). Mezi nejznámější soutěže v Evropě patří "WGTour", "BWCL Premier League" a již zaniklá “PGTour”. Díky velkému rozmachu on-line počítačových her se konají soutěže, které jsou obdobné jako Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa (WCG – World Cyber Games)

Seznam podporovaných her[editovat | editovat zdroj]