Warcraft III: The Frozen Throne

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Warcraft III: The Frozen Throne
VývojářiBlizzard Entertainment
VydavatelBlizzard Entertainment
RežisérFrank Pearce Jr.
ProducentChris Sigaty
DesignérRob Pardo
ScenáristaChris Metzen
SkladateléTracy W. Bush
Victor Crews
Derek Duke
Jason Hayes
Glenn Stafford
Herní sérieWarcraft
PlatformyMicrosoft Windows
Mac OS X
Datum vydání
  • 1. července 2003 SA
  • 4. července 2003 EU
Žánrrealtimová strategie
Herní módysingleplayer
multiplayer
KlasifikacePEGI 12 a více
ESRB 13 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Warcraft III: The Frozen Throne je strategická počítačová hra společnosti Blizzard Entertainment vydaná 1. července 2003 (v USA). Jde o oficiální datadisk ke hře Warcraft III: Reign of Chaos, jejíž instalace je vyžadována ke spuštění datadisku. Oproti původní hře obsahuje řadu vylepšení.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Oproti samotnému třetímu dílu datadisk příliš mnoho zásadních změn nepřinesl. Přibyly dva nové národy, Draenei, se kterými se hráč setká ve volných hrách jen vzácně a v kampani se mihnou ve dvou misích. Druhý nový národ, Nagové, vodní hadi, jsou vlastně přeměnění noční elfové. Mají sice malé množství jednotek a budov, tento nedostatek však vyvažují silou a odolností svých jednotek. Často se objevují ve všech kampaních, ať už jsou ovládáni uživatelem, jsou spojenci nebo nepřáteli. Každému národu přibyly nové jednotky, budovy a jeden nový hrdina. Alianci přibyl krvavý kouzelník, nemrtvým pán podzemí, orkům stínový lovec a nočním elfům dozorkyně. Draenai mají Akamu, mudrce, a Nagové mají Lady Vashj, zručnou lučištnici a kouzelnici. Navíc přibyli neutrální hrdinové. Rexxar, pán zvířat, se objevuje jako hlavní postava v bonusové kampani, a Sylvanas Windrunner, temná střelkyně, která bývala elfskou hraničářkou, se objevuje v kampani za nemrtvé (ve třetím díle byla při útoku nemrtvých na Quel’Thalas, elfí říši, zabita princem Arthasem a stala se nemrtvou).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj datadisku Frozen Throne začíná kampaní za noční elfy, ve které dozorkyně Maiev Shadowsong hledá uprchlého Illidana Stromrage, kterého v předchozím dějství pustila z vězení kněžka Tyrande, když potřebovala pomoc proti Plamenné legii. Illidan získal nové stoupence, rasu Nagů, a spojil se s jejich vůdkyní Lady Vashj. Maiev se zavázala, že Illidana polapí za každou cenu. Maiev je nakonec nucena požádat o pomoc kněžku Tyrande a druida Malfuriona Stormrage (Illidanova bratra). Illidana nakonec konfrontují v troskách kouzelnického města Dalaranu a ten jim prozradí, že jeho cílem je zničit Ledový trůn, ve kterém je uvězněn král lichů. V trůnu se mu také podařilo magicky udělat trhlinu, než byl přerušen. Illidan nakonec mizí v portálu, kam se za ním vydá i Maiev.

Druhou kampaň začíná hráč ve službách otřesené Aliance, ze které však brzy zběhne. Elfí princ a čaroděj Kael čelí úkladům vůdce Aliance jménem Garithos, který jeho lid nenávidí, a také vidí, že Aliance nemá dost sil, aby pomstila jeho lid – krvavé elfy. Jejich značnou část totiž nedávno povraždil rytíř smrti Arthas a jeho armáda. Kontaktuje ho Lady Vashj, díky níž se elf zaváže věrností Illidanovi. Ten se nyní nachází v původním zničeném světě orků. Kael a Vashj ho musejí osvobodit ze zajetí Maiev a pomoci mu stát se pánem tohoto poničeného světa. Illidanovi je však Plamennou legií připomenut jeho závazek – zničit Ledový trůn. Jinak bude čelit tvrdým následkům.

Ve třetí kampani se na scénu vrací princ – nyní už samozvaný král Lordareonu – Arthas. Ten se v Lordareonu snaží zničit zbytky lidí, kteří tu ještě zůstali. Démoničtí Pánové děsu si však na tuto rozvrácenou zemi také dělají nárok. Spojence získají v Sylvanas Windrunner, kterou již neovládá slábnoucí hlas krále lichů a chce dát průchod své nenávisti k Arthasovi, který ji osobně zabil a udělal z ní nemrtvou. Arthas mezitím slábne, protože kvůli trhlině ve svém trůně (způsobené Illidanovými kouzly) ztrácí moc i král lichů. Ten Arthase povolává k sobě, jelikož se k němu blíží nepřátelé. Arthas nakonec musí uprchnout před hněvem Pánů děsu i odplatou Sylvanas do Northrendu. Sylvanas využije nově získanou svobodu, porazí Pány děsu a jednoho z nich si podmaní. Stane se vůdkyní Opuštěných – nemrtvých bytostí s vlastní vůlí, které již nejsou součástí Pohromy, kterou ovládá král lichů. Arthas mezitím společně s králem Lichů slábne na severu čelí elfímu princi Kaelovi a Illidanovi. Všemožné překážky překoná a dostává se až k trůnní místnosti, (při čemž porazí Illidana), aby naplnil svůj temný osud. V hlavě mu znějí hlasy osob z jeho minulosti připomínající mu jeho hříchy a zrady, ale Arthas je k nim hluchý. Roztříští ledové vězení, ve kterém je uvězněn král lichů, duch krutého orckého šamana Ner'zhula, a splyne s ním ve své mysli v jedno.

V bonusové kampani se hráč setkává s Rexxarem, pánem šelem. Ten se stává součástí Hordy a přítelem Thralla. Hordě pomáhá porazit admirála Proudmoora, který se snaží nově založené království orků Durotar zničit dříve, než začne pro lidi představovat vážnější hrozbu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]