Batman: Arkham Asylum

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search
Batman: Arkham Asylum
Vývojář Rocksteady Studios
Vydavatel Eidos Interactive
Skladatel Ron Fish
Herní série Batman: Arkham
Engine Unreal Engine
Platformy Xbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows
macOS
Playstation 4
Datum vydání 25. srpna 2009
Žánry Metroidvania
hra s otevřeným světem
Herní mód hra jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Batman: Arkham Asylum je akční adventura inspirovaná postavou Batmana nakladatelství DC Comics. Hru vyvinula Rocksteady Studios a v roce 2009 ji ve spolupráci s Warner Bros. Interactive Entertainment vydala společnost Eidos Interactive.

Hra byla vydána pro čtyři platformy, PlayStation 3, Xbox 360, Mac OS X a Microsoft Windows. Verze pro herní konzole vyšla 25. srpna 2009 v Severní Americe a o tři dny později v Evropě, verze pro Windows pak 15. září v Americe a 18. září v Evropě. Verzi pro Mac OS X vydala společnost Feral Interactive v listopadu 2011.

Děj[edit | edit source]

Příběh začíná v momentě, kdy Batman poráží svého nepřítele Jokera a odváží ho do Arkhamského blázince. Jenže je mu podezřelé, že se nechal porazit tak lehce. Má pocit, že něco plánuje, a proto ho doprovází až do jeho cely. A má pravdu, protože Joker opravdu má plán. Jeho bývalá psycholožka se přejmenovala na Harley Quinn a vyhodí v Arkham Asylum proud. Všichni samozřejmě utečou a jen velmi málo pracovníků z Arkham Asylum přežije haldu valících se zločinců a šílenců. A kdo je samozřejmě musí usadit zpátky do cel? No kdo jiný než Batman. Ve hře se nesetkáte jen s Jokerem a s Harley Quinn, ale i s Poison Ivy, Banem či se Zsaszem.

Pokračování[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Batman: Arkham City.

Pokračování Arkham Asylum, Batman: Arkham City vyvinula společnost Rocksteady Studios, distribuovala jej Warner Bros. Vydáno bylo v říjnu 2011.

Reference[edit | edit source]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Batman: Arkham Asylum na anglické Wikipedii.