Baron Gautsch

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Baron Gautsch
BaronGautsch.jpg
Rakousko-Uhersko
Rakousko-Uhersko
Základní údaje
Typ parník
Majitel Lloyd
Domovský přístav Terst
Spuštěna na vodu 1908
Uvedena do služby 1908
Osud 13. srpna 1914 potopena na minách u Brionských ostrovů
Souřadnice
Sesterské lodě Prinz Hohenlohe
Baron Bruck
Technická data
Prostornost 2 069 BRT
Délka 84,5 m
Šířka 12 m
Ponor 7,5 m
Pohon 3 kotle
tři parní stroje
Palivo olej
Rychlost 17 uzlů

Baron Gautsch byl rakouský pasažerský parník, potopený 13. srpna 1914 na rakouské mině. Pojmenován byl po rakouském ministerském předsedovi baronu Paulu Gautschovi von Frankenthurn.

Konstrukce[editovat | editovat zdroj]

Postaven byl v loděnici Gourlay Brothers & Company v Dundee ve Skotsku v roce 1908 jako zakázka pro rakouskou pobočku společnosti Lloyd. Byl vybaven třemi kotli vytápěné olejem se třemi parními stroji pohánějící tři šrouby.

Služba[editovat | editovat zdroj]

Od 16. června 1908 byl parník nasazen na lince podél Dalmácie. 27. července 1914 si parník pronajalo rakousko-uherské válečné loďstvo, které jej využilo na přepravu posil do Boky Kotorské. Při zpáteční cestě pak evakuoval civilní obyvatelstvo do Istrie. Při této službě vykonal čtyři cesty a přepravil 2 855 osob. 11. srpna 1914 byl navrácen společnosti Lloyd.

Potopení[editovat | editovat zdroj]

Po svém navrácení vyplul Baron Gautsch z Kotoru zpět do Terstu. Na palubu vzal uprchlíky z Bosny a Hercegoviny a také turisty z dalmatských ostrovů. Před odplutím byl druhý důstojník Tenze instruován ohledně minových polí, které začalo námořnictvo klást na obranu dalmátského pobřeží. 13. srpna 1914 opustila loď v 11 hodin přístav Veli Lošinj a zamířila do Puly. Sedm námořních mil před Brionskými ostrovy vplula v 14.50 plnou rychlostí do minového pole, právě položeného minonoskou SMS Basilisk. Ta zde byla stále přítomna a dokonce vyslala varovný signál, bylo však již pozdě. Parník najel na minu, která udělala na levoboku Barona Gautsche velkou díru. Potopil se během šesti minut, přičemž se zachránilo 159 lidí a 245 lidí nepřežilo. Kapitán Winter a jeho první důstojník Luppis (oba přežili, druhý důstojník Tenze spáchal sebevraždu) byli zažalováni za nedbalost při výkonu služby a bylo jim uděleno domácí vězení. Jejich kariéru však potopení Barona Gautsche příliš nepoznamenalo, neboť dále sloužili jako kapitáni zámořských lodí u společnosti Lloyd. Ta poškozeným po prvotní neochotě vyplatila 200 tisíc korun.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

MAREK, Jindřich. Pod rakouskou vlajkou. Čeští námořníci v létech 1900-1918. Cheb: Svět křídel, 2003. ISBN 80-86808-03-3. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]