Přeskočit na obsah

Angels & Airwaves

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Angels & Airwaves
DeLonge, Rubin, Kennedy a Wachter
DeLonge, Rubin, Kennedy a Wachter
Základní informace
PůvodUSA San Diego, USA
ŽánryAlternative rock
Aktivní roky2005 - současnost
VydavatelGeffen Records
Příbuzná témataBlink-182
The Offspring
30 Seconds to Mars
Webwww.angels-and-airwaves.com
Současní členové
Tom DeLonge
David Kennedy
Ilan Rubin
Matt Wachter
Dřívější členové
Ryan Sinn
Atom Willard
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tom DeLonge 2004
David Kennedy

Angels & Airwaves je alternativní rocková kapela založená Tomem DeLongem po rozpadu Blink-182. Na jaře roku 2006 vydali své první album We Don't Need To Whisper. Na podzim 2007 vyšla druhá deska s názvem I-Empire. Na začátku roku 2010 vydali své již třetí studiové album s názvem LOVE. 1. listopadu 2011 vydali svou čtvrtou desku s názvem Love: Part Two. Poté 10. srpna 2011 vyšel 4 roky očekávaný film LOVE. Koncem roku 2014 vydali své páté album s názvem The Dream Walker. 24. září 2021 bylo po 7 letech vydáno další album, nesoucí název Lifeforms.

Spolu s Tomem Delongem hraje v kapele kytarista David Kennedy, se kterým Tom již dříve hrál v kapele Box Car Racer. Bubeník Atom Willard je známý například hraním v kapele The Offspring a basák Matt Wachter hrál například v kapele 30 Seconds to Mars.

Členové[editovat | editovat zdroj]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Začátky kapely[editovat | editovat zdroj]

Tom Delonge začal pracovat na novém materiálu v roce 2004, v době kdy byl na turné se svou kapelou Blink-182. V roce 2005, kdy došlo k dočasnému rozpadu Blink-182, pracoval na hudbě sám, než začal shánět nové muzikanty. Nakonec kapelu utvořil s Davidem Kennedym, Atomem Willardem a Ryanem Sinnem.Tom hlásil na každou stranu kdekoliv a komukoliv že AvA bude nejlepší kapelou na světě.

Vymýšlení loga[editovat | editovat zdroj]

Tom strávil několik týdnů přemýšlením nad logem své nové kapely. Nakonec zjistil, že když obrátí prostřední A v iniciálách kapely (AAA), dostane jméno své dcery (Ava Delonge).

We Don't Need To Whisper (2005–2007)[editovat | editovat zdroj]

Kapela nahrávala toto album v Tomově studiu v Kalifornii. Nahrávání probíhalo v letech 2005–2006 a mezi nejslavnější singly patří píseň The Adventure. Singl The Adventure byl vydán 18. května 2006, celé album vyšlo o pár dní později, 23. května 2006.

I-Empire (2007-2009)[editovat | editovat zdroj]

Z kapely mezitím odešel basák Ryan Sinn a byl vystřídán Mattem Wachterem z kapely 30 Seconds to Mars. Nové album I-Empire nejvíce proslavil singl Everything's Magic, který hned obsadil přední příčky amerických hitparád.

Projekt LOVE (2009-současnost)[editovat | editovat zdroj]

První album LOVE vydala kapela na své vlastní náklady a nabízí ho zdarma ke stažení. Spatřilo světlo světa 14.2 na den Sv. Valentýna. Tímto chtěl Delong potrhnout podtext celého alba. Mezi největší hity tohoto alba bezpochyby patří singl Hallucinations, nebo například The Moon a Clever Love. Dále začala pracovat na stejnojmenném filmu k albu, a dokonce na pokračování alba s názvem Love Part II, které by mělo vyjít v březnu roku 2011. Na únor roku 2011 mají naplánovanou premiéru filmu LOVE, konkrétně 2. února na filmovém festivalu v Santa Barbaře.

LOVE part II (2009-2011)[editovat | editovat zdroj]

Podle fanoušků asi nejoblíbenější album dokončila skupina v roce 2011. Mezi největší hity patří Anxiety a Surrender které také můžete vid+t jako videoklipy.Po tomto albu odešel bubeník Atom Willard. Spekulovalo se kdo ho nahradí a nakonec po docela krátké době přišel Ilan Rubin

The Dream Walker (2014 - Současnost)[editovat | editovat zdroj]

Kapela vydala spolu s krátkým animovaným filmem a komiksem nové album The Dream Walker. Album bylo odloženo původně z Haloweenu na prosinec. Během natáčení kapelu opustil Matt Watcher. Nahrávání se údajně nezúčastnil ani David Kennedey a Tom DeLonge ho natáčel pouze s Ilanem Rubinem. Tom s Davidem potvrdili, že David ve skupině stále zůstává, ale není jasné, zda tomu tak bude. Animovaný film Poet: The Dream Walker, který vyšel spolu s albem a celý soundtrack je založen na albu The Dream Walker, vyhrál v Torrontu cenu za nejlepší krátkometrážní film 2014.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

EP[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]