Alois od Nejsvětějšího Ukřižování

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ctihodný
Alois od Nejsvětějšího Ukřižování
Františkán
Datum narození 7. listopadu 1727
Místo narození Pietracatella
Datum úmrtí 4. června 1803 (ve věku 75 let)
Místo úmrtí Neapol
Svátek Připomínka: 4. června
Místo pohřbení Svatyně Servi di Dio, Neapol
Uctíván církvemi Římskokatolická církev a další církve v jejím spolerečenství.

Pietro Giovannelli řeholním jménem: Alois od Nejsvětějšího Ukřižování (7. listopadu 1727, Pietracatella4. června 1803, Neapol) byl italský římskokatolický kněz a člen Řádu menších bratří. V katolické církvi je uctíván jako ctihodný.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 7. listopadu 1727 v Pietracatelle jako syn lékaře. Po stopách svého otce nastoupil na Lékařskou fakultu Univerzity v Neapoli. Poté co asistoval při pitvách, kde se řešily různé příčiny smrti, se jeho cesta obrátila jiným směrem. Vstoupil do Řádu menších bratří. Dne 6. května 1750 přijal hábit a vstoupil do noviciátu konventu Piedimonte d’Alife se jménem Alois od Nejsvětějšího Ukřižování. Plnil různé funkce v klášterech jako jsou např. Portici (Granatello), Foggia, Mirabella Eclano, Airola, Grumo Nevano a Neapol. Získal si velký respekt u neapolského arcibiskupa, kardinála Giuseppeho Marii Capece Zurla i u ctihodné Marie Klotildy Bourbonské.

Jeho život byl oživen láskou k Panně Marii, která ho inspirovala k psaní básní.

Zemřel 4. června 1803 v Neapoli a pohřben byl v S. Lucia al Monte. Dnes jeho tělo odpočívá ve Svatyni služebníků Božích, kde je pohřben s dalšími 15 ctihodnými bratry, u kterých také probíhá proces svatořečení.

Po jeho smrti byl v nepaolské arcidiecézy zahájen jeho proces svatořečení. Dne 9. února 1871 proběhlo přezkoumání kauzy svatořečení. Dnes je uctíván jako ctihodný i když nebyly potvrzeny jeho hrdinské ctnosti.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]