Agoda

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Agoda.com
Logo
Založeno 1998
Sídlo Singapur, Malajsie
Oblast činnosti Cestovní ruch
Služby Rezervace ubytování
Slogan chytřejší rezervace hotelů
Oficiální web www.agoda.com/cs-cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Agoda.com je online rezervační platforma nabízející ubytování v hotelech po celém světě, především v Asii. Její sídlo se nachází v Singapuru, jednotlivá oddělení jsou dislokována také v Bangkoku, Kuala Lumpur, Tokyo, Sydney, Hong Kongu, Londýně, New Yorku a Budapešti, menší pobočky pak po celém světě v Asii, Africe, na Blízkém Východě a v Severní a Jižní Americe.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost byla založena na konci 90. let ve městě Phuket v Thajsku pod jménem PlanetHoliday.com a s myšlenkou proniknout do tehdy rychle se rozvíjejícího prostředí internetových vyhledávačů a nabídnout zákazníkům informace o ubytování a cestování v exotických zemích. V roce 2003 se k firmě jako partner přidala společnost PrecisionReservations.com a v roce 2005 se obě společnosti spojily pod značkou Agoda Company Pte. Ltd, registrovanou v Singapuru.

Akvizice[editovat | editovat zdroj]

V listopadu 2007 byla společnost převzata skupinou Priceline.com (Nasdaq:PCLN) a stala se tak třetí mezinárodní akvizicí tohoto největšího na světě prodejce ubytování online.[1] Podle informací z konce roku 2015, společnost nabízí přístup k více než 775 000 hotelům a ubytovacím zařízením, má po celém světě více než 2 000 zaměstnanců z 20 zemí. Jejich webová stránka je k dispozici v 38 jazycích například čínštině (tradiční i jednoduché) angličtině, francouzštině, němčině, španělštině, japonštině, ruštině, korejštině, thajštině i češtině.

Činnost[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com zaručuje nejnižší cenu ubytování a pokud zákazník prokáže, že je schopen rezervovat stejný pokoj za nižší cenu vyrovná nebo překoná takovou nabídku. Na webové stránce Agoda se nachází i několik milionů původních hodnocení zákazníku, která umožňují vybrat si nejlepší ubytovací zařízení. Telefonická nebo emailová zákaznická podpora je k dispozici nonstop po celý rok v 17 jazycích.

Agoda.com má k dispozici také mobilní aplikace pro platformy iOS[2] a Android,[3] které zajišťují plnou funkčnost webové stránky.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com vyhrála kategorii “Best Accommodation Site” v soutěži Travelmole Web Awards Asia v letech 2008 a 2012.[4]

Členství v organizacích[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com je členem PATA (Pacific Asia Travel Association) již od roku 2006.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.reuters.com/article/2007/11/08/idUSIN20071108160105PCLN20071108
  2. http://www.breakingtravelnews.com/news/article/agoda.com-makes-mobile-booking-even-easier-with-its-app-for-ipad/
  3. http://www.sfgate.com/business/article/agoda-com-Launches-Android-App-For-Easy-Mobile-2307541.php
  4. http://www.travelmole.com/awards.php?cmd=loadp&program_select=5&c=setreg&region=4

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]