Agoda

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Agoda.com
Logo
Logo
Základní údaje
Datum založení 1998
Sídlo Singapur, Malajsie
Adresa sídla Singapur, Singapur
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnosti Cestovní ruch
Služby Rezervace ubytování
Dceřiná společnost Bangkok
Identifikátory
Oficiální web www.agoda.com/cs-cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Agoda.com je online rezervační platforma nabízející ubytování v hotelech po celém světě, především v Asii. Její sídlo se nachází v Singapuru, jednotlivá oddělení jsou dislokována také v Bangkoku, Kuala Lumpur, Tokiu, Sydney, Hongkongu, Londýně, New Yorku a Budapešti, menší pobočky pak po celém světě v Asii, Africe, na Blízkém východě a v Severní a Jižní Americe.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost byla založena na konci 90. let ve městě Phuket v Thajsku pod jménem PlanetHoliday.com a s myšlenkou proniknout do tehdy rychle se rozvíjejícího prostředí internetových vyhledávačů a nabídnout zákazníkům informace o ubytování a cestování v exotických zemích. V roce 2003 se k firmě jako partner přidala společnost PrecisionReservations.com a v roce 2005 se obě společnosti spojily pod značkou Agoda Company Pte. Ltd, registrovanou v Singapuru.

Akvizice[editovat | editovat zdroj]

V listopadu 2007 byla společnost převzata skupinou Priceline.com (Nasdaq:PCLN) a stala se tak třetí mezinárodní akvizicí tohoto největšího na světě prodejce ubytování online.[1] Podle informací z konce roku 2015, společnost nabízí přístup k více než 775 000 hotelům a ubytovacím zařízením, má po celém světě více než 2 000 zaměstnanců z 20 zemí. Jejich webová stránka je k dispozici v 38 jazycích například čínštině (tradiční i jednoduché) angličtině, francouzštině, němčině, španělštině, japonštině, ruštině, korejštině, thajštině i češtině.

Činnost[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com zaručuje nejnižší cenu ubytování a pokud zákazník prokáže, že je schopen rezervovat stejný pokoj za nižší cenu vyrovná nebo překoná takovou nabídku. Na webové stránce Agoda se nachází i několik milionů původních hodnocení zákazníku, která umožňují vybrat si nejlepší ubytovací zařízení. Telefonická nebo emailová zákaznická podpora je k dispozici nonstop po celý rok v 17 jazycích.

Agoda.com má k dispozici také mobilní aplikace pro platformy iOS[2] a Android,[3] které zajišťují plnou funkčnost webové stránky.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com vyhrála kategorii “Best Accommodation Site” v soutěži Travelmole Web Awards Asia v letech 2008 a 2012.[4]

Členství v organizacích[editovat | editovat zdroj]

Agoda.com je členem PATA (Pacific Asia Travel Association) již od roku 2006.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]