Ústav politických věd Slovenské akademie věd

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ústav politických věd Slovenské akademie věd
Předchůdce Politologický kabinet Slovenské akademie věd
Vznik 1. března 2002
Souřadnice
Mateřská organizace Slovenská akademie věd
Oficiální web www.upv.sav.sk
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ústav politických věd Slovenské akademie věd (ÚPV SAV), slovensky Ústav politických vied Slovenskej akadémie vied, je vědecké pracoviště Slovenské akademie věd.

Vznik a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Ústav politických věd SAV vznikl 1. března 2002 transformací Politologického kabinetu SAV, který působil v rámci SAV od roku 1990. Sídlí v areálu SAV na Dúbravskej ceste 9 v Bratislavě. Od roku 1998 je ředitelem ústavu (předtím kabinetu) PhDr. Miroslav Pekník, CSc.

Činnost[editovat | editovat zdroj]

Posláním Ústavu politických věd SAV je základní výzkum politických vztahů a procesů ve vnitřní i zahraniční politice. Zvláštní úlohou je i výzkum moderních slovenských politických dějin. Ústav byl řešitelem několika vládních úloh a od roku 2002 vydal vícero odborných monografií.

Pracovníci ústavu[editovat | editovat zdroj]

Mezi pracovníky ústavu patří vícero významných českých a slovenských politologů, historiků, právníků a odborníků na mezinárodní vztahy (např. Marián Hronský, Jozef Jablonický, Eva Jaššová, Jozef Kiss, Norbert Kmeť, Zuzana Poláčková, Oskar Krejčí, Juraj Marušiak, Miroslav Pekník, Daniel Šmihula, Peter Dinuš).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ústav politických vied Slovenskej akadémie vied na slovenské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]