Österreichische Post

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Österreichische Post
Post.at.jpg
Základní údaje
Právní forma Aktiengesellschaft
Datum založení 1999
Adresa sídla Vídeň, Rakousko
Charakteristika firmy
Oblast činnosti logistika
Identifikátory
Oficiální web www.post.at
ISIN AT0000APOST4
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Österreichische Post Aktiengesellschaft je rakouská akciová společnost poskytující poštovní služby. Založena byla v roce 1999 u obchodního soudu ve Vídni. Je přímým právním nástupcem obchodních jednotek Gelbe Post a Postautodienst bývalé rakouské poštovní a telegrafní správy. Nabízí produkty a služby v poštovním, bankovním, telekomunikačním a energetickém sektoru. Působí také v dvanácti evropských zemích prostřednictvím svých dceřiných společností, a to zejména v oblasti přepravy zásilek a logistiky a neadresné pošty.[1] S dceřinou společností Scanpoint GmbH také digitalizuje fyzické dopisy pro asi 50 rakouských firem (fyzické dopisy jsou otevírány a odeslány příjemci elektronicky).

Na jaře roku 2017 zavedla pošta tzv. „e-dopis“ a pokusila se tak nahradit e-mail a fyzickou fakturu. Zdůraznila výhody jako všudypřítomné poštovní schránky, bezpečnější než e-mail a ověřitelný přístup a potenciálním zákazníkům zaslala nabídku s aktivačními údaji. Podle vlastních údajů bylo do poloviny května 2017 téměř 90 000 aktivací.

V roce 2001, 2003 a 2011 získala společnost ocenění v soutěži Big Brother Awards Austria za obchod s adresami, porušování zákona o ochraně osobních údajů, získávání informací o rozpočtu zákazníků, které pak dále prodávala.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Österreichische Post na německé Wikipedii.

  1. https://www.post.at/