Zebrahead

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zebrahead
Zebrahead hoch.jpg
Základní informace
Původ USA La Habra, Kalifornie, USA
Žánry Punk-Rock
Alternativní rock
Hip hop
Aktivní roky 1996–????
Vydavatel Sony BMG
SPV
ICON MES
Příbuzná
témata
I Hate Kate, 409
Web [1]
Členové
Matty Lewis
Greg Bergdorf
Ben Osmundson
Ed Udhus
Ali Tabatabaee
Dřívější členové
Justin Mauriello
Brett Bebent

Zebrahead je americká kapela, která se do českého povědomí ještě pořádně nedostala. Žánrově se pohybují na hranicích punku, rocku a hip-hopu. V některých skladbách dokonce odskočí i k jiným žánrům.

Obecně[editovat | editovat zdroj]

Byla založena roku 1996 v Kalifornii čtveřicí mladých muzikantů. Byli to kytarista a zpěvák Justin Mauriello, kytarista Greg Bergdorf, baskytarista Ben Osmundson a bubeník Ed Udhus. Všichni měli již zkušenosti z jiných kapel a tak nezačínali jako úplní zelenáči. Později tohoto roku se k nim přidal i Ali Tabatabaee, který přinesl do hudby příměs hip-hopu. V roce 1997 s nimi na chvíli hrál i klávesista Brett Bebent, ale ještě tentýž rok odešel.

Jejich prvním albem byla deska Yellow v roce 1998. Tento rok přidali i svůj druhý počin: Waste of mind. Tato alba jim dala impuls do začátku, protože byla u fanoušků kladně přijata. Od té doby kapela produkuje alespoň jednu desku za 2 roky. V roce 2004 od skupiny odchází jeden ze zakládajících členů Justin Mauriello ke kapele I Hate Kate, kterou po odchodu založil. Místo něj přichází kytarista a zpěvák Matty Lewis.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]