World of Warships

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
World of Warships
Vývojář Wargaming.net
Engine Bigworld
Poslední verze In development
Platformy Windows
Datum vydání 2014
Žánr MMORPG
Módy multiplayer
Média Download
Webové stránky http://worldofwarships.com/
Data mohou pocházet z datové položky.

World of Warships (dříve známá jako World of Battleships) je nadcházející MMOG od společnosti Wargaming.net. Hra staví na podobném modelu jako World of Tanks a World of Warplanes, předcházející online hry z dílny Wargaming.net. Přináší akční simulaci různých typů válečných lodí, které v týmové bitvě plní různé role. Dle vyjádření Wargaming.net by mělo dojít ke spuštění alfaverze v posledním čtvrtletí roku 2013.

V počáteční fázi budou dostupná pouze americká a japonská plavidla s postupným přidáváním dalších národů (potvrzeno je britské, německé a sovětské loďstvo).

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

16. srpna 2011 tvůrci a vydavatelé her World of Tanks a World of Waplanes oznámili novou free-to-play námořní akční MMO hru nazvanou World of Battleships. Hra uzavírá válečnou online trilogii. O rok později byla hra přejmenována na World of Warships, zejména díky faktu, že Battleship označuje konkrétní třídu plavidel a nefunguje jako zastřešující název.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Hra bude mít výrazně pomalejší spád, než předcházející tituly v sérii, což je dáno samotnou povahou námořního boje. Propojení bojišť s ostatními hrami ze série se neplánuje, stejně jako zakomponování ponorek, které by podle slov tvůrců výrazně narušily vyváženost hry, ve které může každé plavidlo střílet na každé (ponorky by byly zranitelné pouze určitou skupinou plavidel).

Mapy[editovat | editovat zdroj]

Rozloha map má být 50x50 kilometrů a to v různých podnebných pásmech a různých mořích a oceánech. Bojiště budou, stejně jako v předešlých hrách, inspirována skutečnými místy a bitevními oblastmi. Konkrétní mapy by měly mít své vlastní podmínky včetně počasí a zážitek z každé bude odlišný.[1]

Klanové války[editovat | editovat zdroj]

Klanové války budou jedním ze dvou hlavních momentů, kdy se budou jednotlivé hry ve trilogii ovlivňovat. Detaily zatím nejsou známé, ale jednotlivé klany budou získávat výhody do dalších bitev podle toho, jak dopadla předchozí bitva s odlišným druhem bojových strojů.

Společný VIP účet[editovat | editovat zdroj]

I na World of Warships se vztahuje společný VIP účet, který byl zaveden pro World of Tanks a World of Warplanes.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://mujsoubor.cz/magazin/world-of-warships-prichazi-mala-revoluce

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]