The Vines

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Vines
Soubor:1405112699 The Vines
Základní informace
Původ Austrálie Sydney, Austrálie
Žánry Alternativní rock
Garage rock
Post grunge
Aktivní roky 1994 - současnost
Vydavatel Warner Bros.
I.R.S. Records
Sony Music
Capitol Records
EMI
Příbuzná
témata
Craig Nicholls Grunge
Website

www.thevines.com

[1]]
Současní členové
Craig Nicholls
Lachlan West
Tim John
Dřívější členové
David Oliffe
Patrick Matthews
Ryan Griffiths
Hamish Rosser
Brad Heald
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Vines je australská rocková skupina původem ze Sydney, hrající na pomezí rocku šedesátých let a alternativního rocku let devadesátých. Skupina je velice ovlivněná stylem grunge. The Vines (původně pod názvem Rishikesh) v roce 1994 založil její zpěvák a kytarista Craig Nicholls, bubeník David Oliffe a baskytarista Patrick Matthews. V roce 2002 se ke skupině přidal kytarista Ryan Griffiths.

První debutové album Highly Evolved vyšlo 14. června 2002 a bylo vydáno u Capitol Records. Bubeník David Oliffe hrál na skladbách "Highly Evolved", "Autumn Shade", "Outtathaway", "Sunshinin", "Homesick" (outro only), "Country Yard", "Mary Jane" a "1969". Na jeho místo usedl Hamish Rosser.

Další album "Winning Days" vyšlo 29. března 2004. Po vydání tohoto alba odešel že skupiny baskytarista Patrick Matthews. Album nezaznamenalo takový úspěch, jako předchozí Highly Evolved, přesto se umístilo na 7. příčce v Austrálii. Nejznámější písničky z tohoto alba jsou "Ride","Winning Days" a "F.T.W.". Píseň "Ride" byla použita v reklamě na Nissan a na iPod v USA v roce 2005.

Třetí album Vision Valley bylo vydáno 1. dubna 2006 u EMI Records. Je to první album, na kterém hrál nový baskytarista Brad Heald. Nejlepší písně z tohoto alba jsou "Don't Listen to the Radio" a "Anysound". Album získalo jen průměrné hodnocení.

The Vines vydali 11. března roku 2008 kompilaci The Best of The Vines. Album obsahuje 18 písniček:"Get Free","Ride","Highly Evolved","Winning Days","Outtathaway","Autumn Shade","Autumn Shade II","Factory","Animal Machine","Don't Listen to the Radio","Vision Valley","Homesick","Fuck the World","Spaceship","Anysound" a "Sun Child".

Další album Melodia bylo vydáno u Ivy League Records v Austrálii v červenci 2008. Album získalo na Metacritic ze 100 bodů jen 44 bodů. Nejlepší písně jsou "Get Out" a "He's a Rocker".

Páté řadové album Future Primitive vyšlo 3. června 2011. Bylo vydáno u Sony Music Australia. Nejlepší písně jsou "Gimme Love","Cry","Future Primitive" nebo "Candy Flippin Girl".

Po vydání 5. alba opustili skupinu bubeník Hamish Rosser, kytarista Ryan Griffiths a roku 2012 odešel baskytarista Brad Heald. Craig Nicholls přijal do kapely bubeníka Lachlana Westa a baskytaristu Tima Johna.

2. září vydali The Vines jejich šesté album Wicked Nature, které obsahuje 2CD. Kapela se chystá na turné k novému albu.

Členové skupiny:

Soušasní členové
Bývalí členové