Talentmania

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Talentmania je česko-slovenská reality show, jež byla poprvé odvysílána 29. srpna 2010. Vysílají ji televizní stanice Nova (Česko) a Markíza (Slovensko). Konkurence Talentmanie je Česko Slovensko má talent. Televize Markíza původně odvysílala národní verzi Slovensko má talent, ale včas neuplatnila opci,[1] a proto vysílá show Talentmania jako reakci na konkurenční show Česko Slovensko má talent. Složení poroty: slovenská moderátorka Adela Banášová, zpěvák populární hudby Paľo Habera, český režisér Zdeněk Troška a dvojice:Richard Genzer a Michal Suchánek.

„Loni jsme společným hudebním projektem Novy a Markízy pobláznili obě země. Z finálové dvanáctky mladých nadějných zpěváků si Češi a Slováci zvolili svoji hvězdu. Chceme navázat na výjimečný loňský podzim a přinést českým a slovenským televizním divákům další skvělou show, z níž vzejde zasloužený vítěz,“ řekl[kdy?] viceprezident CME pro televizní vysílání a jednatel TV Nova Petr Dvořák.

Superfinalisté[editovat | editovat zdroj]

Vítězové[editovat | editovat zdroj]

Vítězem se 5. prosince 2010 stala mladá operní zpěvačka Patricia Janečková, které v době soutěže bylo 12 let.
Na druhém místě se pak umístila Alena Smolíková s fenkou Keysi
která se psem Jerry vyhrála 2. místo ve 4. řadě ČeskoSlovensko má talent. Na třetím místě se umístilo akrobatické Duo Ogor.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. JANÁČEK, Martin. Markíza pení: Jojka jej vyfúkla megašou Česko Slovensko má Talent! [online]. Topky.cz, 13. 4. 2010. Dostupné online. (slovensky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]