Monkey Island

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Série adventur Monkey Island

Hry:

The Secret of Monkey Island (1990)
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge (1991)
The Curse of Monkey Island (1997)
Escape from Monkey Island (2001)
The Tales of Monkey Island (2009)

Design:

The Secret of Monkey Island: Ron Gilbert
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge: Ron Gilbert
The Curse of Monkey Island: Larry Ahern , Jonathan Ackley
Escape from Monkey Island: Sean Clark , Micheal Stemmle
The Tales of Monkey Island: Dave Grossman

Vývojář:

Podobné:

Související články

Monkey Island je pětidílná série počítačových her od společnosti LucasArts. Všechny hry patří mezi grafické point and click adventury. Původní hra byla v roce 1990 vydána ve verzích pro Amigu, Atari ST, Macintosh a IBM PC (s grafikou EGA, později vydána nová verze na CD ROM, s grafikou VGA).

V herním příběhu se hlavní hrdina Guybrush Threepwood (rádoby pirát – pirát usmrkanec) snaží dostat do pirátské komunity, porazit pirátského ničemu LeChucka a v neposlední řadě také získat srdce guvernérky Elaine Marley.

Podle kritik a příznivců, série proslula neotřelým humorem - padnoucím do nevyzpytatelného a vykresleného pirátského prostředí, grafickým zpracováním, nápadem, poutavým příběhem i charismatickým a osobitým hlavním hrdinou, jež cele vytvořily humorem odlehčenou, nebývalou pirátskou atmosféru.

Hry série[editovat | editovat zdroj]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Monkey Island neboli Opičí ostrov skutečně existuje. Po světě jich je několik, ale jeden leží dokonce v Karibiku. Ten se ve skutečnosti jmenuje Mona Island, což po překladu do angličtiny znamená Monkey Island. Dle jeho velikosti a polohy by přesně odpovídal Monkey Islandu ve hře.
  • Jméno Guybrush budete těžko hledat v kalendáři. Vzniklo Ronu Gilbertovi samo v grafickém programu, kde kreslil vzhled hlavní postavičky tak, že si soubor uložil jednoduše pod názvem Guy a program měl příponu .brush
  • Piráti z Karibiku a Monkey Island[1]? U prvního dílu je možné si všimnout řady podobností (pirátská loď duchů, vzhled hlavního hrdiny,...) Ron Gilbert se inspiroval v jednom z Disneylandů[2] už v 80. letech
  • V česku vznikla parodie Tajemství Oslího ostrova v roce 1994

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. srovnání scén na WorldofMI
  2. Ron Gilbert, na svém blogu Grumpy Gamer

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]