Krvavá Mary

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
K vyprávěným legendám patří i pohlednice zasílána na Halloween, kdy žena stojí v temné místnosti před zrcadlem se svící v ruce. Legenda říká, že žena v takovém případě za dodržení určitých pravidel v zrcadle vedle sebe uvidí svého budoucího manžela. Na pohlednici je pak vidět stín osoby, pravděpodobně Krvavé Mary.

Krvavá Mary (v anglickém jazyce Bloody Mary) je duch či čarodějnice, především však jedna z legend západního světa. Říká se, že je vidět v zrcadle, pokud dotyčný stojící před zrcadlem v temné místnosti třikrát či vícekrát zopakuje její jméno.

Legenda[editovat | editovat zdroj]

Nikdo neví, zdali žila, nebo je to opravdu jen legenda, ale přesto se o ní vypráví na 50 různých příběhů. Lidé jí vymysleli mnoho jmen či přezdívek, k nimž patří Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, nebo třeba Mary Jane. Některé legendy dokonce tvrdí, že se jedná o Pannu Marii.

Někteří lidé pak tvrdí, že je to čarodějnice, jiní ji zase uvádějí ve spojitost se Satanem, jako jeho dceru či nevěstu. Podívejte se na stránky YouTube.

Rituály[editovat | editovat zdroj]

Na světě je spousta lidí, která se ji snaží spatřit tím, že jí přivolá. Dle některých legend je k takovému rituálu ale potřeba mít zrcadlo, tmavou místnost a opakovat zaříkávadlo. K těm patří například třikrát či vícekrát zopakovat "Bloody Mary", "Věřím v Mary Worth", "Bloody Mary, mám tvé dítě", nebo modlitba Otčenáš odříkaná pozpátku. Říká se, že ji člověk může vyvolávat jen v určitý den. Jiná legenda pak vypráví, že ji lze přivolat i u zrcadla, na něž se kapou kapičky vody s nožem v ruce. Některé legendy hovoří o tom, že lidé vyvolali Bloody Mary, i když o to u zrcadla zrovna neusilovali. Krvavá Mary vás může i zabít. Probodne vás nebo vám vydloubne oči.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]