Krvavá Mary

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
K vyprávěným legendám patří i pohlednice zasílána na Halloween, kdy žena stojí v temné místnosti před zrcadlem se svící v ruce. Legenda říká, že žena v takovém případě za dodržení určitých pravidel v zrcadle vedle sebe uvidí svého budoucího manžela. Na pohlednici je pak vidět stín osoby, pravděpodobně Krvavé Mary.

Krvavá Mary (v anglickém jazyce Bloody Mary) je duch či čarodějnice, především však jedna z legend západního světa. Říká se, že je vidět v zrcadle, pokud dotyčný stojící před zrcadlem v temné místnosti třikrát či vícekrát zopakuje její jméno.

Legenda[editovat | editovat zdroj]

Nikdo neví, zdali žila, nebo je to opravdu jen legenda, ale přesto se o ní vypráví na 50 různých příběhů. Lidé jí vymysleli mnoho jmen či přezdívek, k nimž patří Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, nebo třeba Mary Jane. Některé legendy dokonce tvrdí, že se jedná o Pannu Marii.

Někteří lidé pak tvrdí, že je to čarodějnice, jiní ji zase uvádějí ve spojitost se Satanem, jako jeho dceru či nevěstu. Podívejte se na stránky YouTube.

Rituály[editovat | editovat zdroj]

Zdroje[editovat | editovat zdroj]