Claire Holt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Portrét

Claire Holt (11. června, 1988[1]) je australská herečka. Její nejznámější role je Emma Gilbert v seriálu H2O: Stačí přidat vodu a Rebekah Mikaelson v seriálu Upíří deníky a The originals .

Životopis[editovat | editovat zdroj]

V roce 2006 získala roli Emmy Gilbert v seriálu H2O:Stačí přidat vodu. Tento seriál dostal Logie Award a Nickelodeon Australia Kids' Choice Award. Byly natočeny dvě série a po krátké pauze se začalo uvažovat o třetí. V třetí sérii se ale už neobjevila, protože přijala nabídku na film Messengers 2:The Scarecrow. Jeho natáčení začalo v Sofiiv roce 2008 a 21.července 2009 v Austrálii byl vydán film na DVD.

Kromě hraní ve filmech a seriálech se také objevila v několika reklamách pro Dreamworld, Sizzler a Queensland Lifesaving.

Od roku 2011 hrála v seriálu Upíří deníky, kde ztvárnila postavu původní upírky Rebekah Mikaelson. V roce 2013 pak její postava volně přešla do spin-offu Upířích deníků pod názvem The Originals. V roce 2014 ze seriálu odešla z důvodu pracovního vytížení a nedostatku času na rodinu. V tomto roce (2014) se vrátila do role původní upírky Rebekah v seriálu The originals v 1 sérii 22 dílu. Rebekah si odváží bratrovu novorozenou dceru Hope, a proto se delší dobu zase nemusí v seriálu ukázat.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Na konci roku 2005 absolvovala školu Stuartholme v Toowongu. Mezi její záliby patří plavání, volejbal, vodní pólo a Tea-Kwon-Do, ze kterého má černý pásek. Když byla mladší, zpívala ve školním sboru.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role
2006–2008 H2O: Stačí přidat vodu Emma Gilbert
2009 Messengers 2: The Scarecrow Lindsay Rollins
2011 Mean Girls 2 Chasity Meyer
2011 Pretty Little Liars Samara Cook
2011 Blue Like Jazz: The Movie Penny
2011 The Vampire Diaries Rebekah Mikealson

2013 The Originals Rebekah Mikealson

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Questions for Claire Holt

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

UPÍŘÍ DENÍKY

Rebekah je původním upírem spolu se svými sourozenci Niklausem, Elijahem, Kolem a Finnem. Seriál Upíří Deníky (The Vampire Diares):Tento seriál vypráví o životě hrdinky tohoto seriálu Eleně Gilbert (Nina Dobrev) o dvou bratrech "Salvatorových" Damonovi (Ian Somerhalder) a Stefanovi (Paul Wesley) a o rodině původních upírů. Protože tento seriál je tak trochu nadpřirozený není divu , že se zde objeví "dvojnice" Eleny : Katherine (Nina Dobrev). Na scénu přichází rodina původních a mezi všemi se proplétá láska, pokušení, nenávist ale i odpuštění.