William Tecumseh Sherman

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
William Tecumseh Sherman
William Tecumseh Sherman (fotografie od Mathewa Bradyho)
William Tecumseh Sherman (fotografie od Mathewa Bradyho)
Narození 8. února 1820
Lancaster
Úmrtí 14. února 1891 (ve věku 71 let)
New York
Místo odpočinku Calvary Cemetery
Alma mater United States Military Academy
Ocenění Cena George Polka
Rodiče Charles Robert Sherman
Příbuzní Charles Taylor Sherman, Hoyt Sherman a John Sherman
Podpis Podpis
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Generál William Tecumseh Sherman (8. února 182014. února 1891) patřil k nejvýznamnějším velitelům vojsk Severu v americké občanské válce. Zpočátku velel divizi, později armádě.

V letech 18691883 byl vrchním velitelem armády Spojených států. Byl po něm pojmenován americký tank M4 Sherman a nejstarší, nejmohutnější a zároveň největší sekvojový strom v kalifornském sequoiském Národním parku (Sequoia National Park).

Spolupráce s fotografem[editovat | editovat zdroj]

George N. Barnard (1819-1902) byl americký fotograf známý především svými snímky z americké občanské války. Po vypuknutí války byl Barnard posílán fotografovat na různá místa ve Virginii a okolí města Washingtonu. Obzvláště se zvýšila poptávka po portrétech vojáků, dokumentoval mnoho významných bitev a míst, spolupracoval s Timothy H. O'Sullivanem, Alexandrem Gardnerem a dalšími asistenty slavného fotografa Mathew Bradyho. V roce 1864 spolu s generálem Williamem Tecumsehem Shermanem dokumentoval bitvu za Atlantu a následný pochod k moři. Výsledné snímky publikoval v roce 1866 ve své knize Photographic Views of the Sherman Campaign.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]