Wikipedie:Fotíme Česko/Historie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
O projektu Videonávody Proplacení cesty Historie FČ a FAQ Soutěže


Nejčastější otázky

1. Co mám fotit?

Stačí, když vyfotíte jakékoliv místo, ulici, stavbu, památku, vodní plochu, památný strom, událost, zvyk, zvíře, rostlinu, člověka... v podstatě cokoliv, co na Wikipedii zatím chybí, a fotku nahrajete na Wikimedia Commons. Při výběru objektu k focení se také zamyslete nad jeho encyklopedickou významností. Pokud chcete zjistit, co ještě není nafoceno, podívejte se na WikiShootMe.

2. Můžu vyfotit něco, co už je nafocené?

Je lepší, když se zaměříte na focení bílých míst. Pokud dojde k změně místa v čase, např. rekonstrukce budovy, tak je přínosné zachytit jeho proměnu i novou podobu.

3. Jakou mám nastavit kategorii?

Systém kategorií na Wikimedia Commons je pro nováčky poměrně složitý. Jako kategorii vyplňte název obce, kde jste fotku pořídili.

4. Je pravda, že mi proplatíte náklady na cestu?

Ano, stačí pokud splníte podmínky pro proplacení cesty a odešlete žádost přes Tracker.

5. Když najdu špatně nafocené místo, lze takovou fotku nahradit?

Ano, může fotit i místa už nafocená. Každá kvalitativně lepší nebo aktuální fotka místa, které se proměnilo, je k u užitku. Pokud je k danému místu přiřazená špatná fotografie, lze ji nahradit jinou.


Máte jinou otázku? Zkuste je položit v skupině Fotíme Česko, napište Richardovi Sekerákovi (Richard.sekerak@wikimedia.cz) nebo nás kontaktujte na mailu fotimecesko@wikimedia.cz.

Historie Fotíme Česko

Poslední aktuality:

Historie projektu Fotíme Česko ----------Klikněte na rozbalit------->>>
Archiv aktualit projektu Fotíme Česko
Dávnější historie

Předchůdcem projektu Fotíme Česko byl projekt Mediagrant, který se tematicky zaměřoval na zdokumentování určitých oblastí jako třeba vodstvo, chráněná území, foto českých obcí, události nebo třeba židovské památky. Vznik Mediagrantu sahá až 10 let zpátky, tedy dva roky po vzniku Wikimedia ČR. Postupem času se od Mediagrantu oddělil projekt Fotíme Česko, který usiluje o zdokumentování bílých míst. Projekt Mediagrant stále existuje a zaměřuje se specificky na focení českých obcí, které mají na Wikipedii článek, ale nemají fotku.