ViralBrothers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

ViralBrothers (v překladu virální bratři) je české duo specializující se na tvorbu virálního videa v angličtině, šířených na sociálních sítích, především pak na YouTube. Jejich kanál na této sociální síti byl založen 11. listopadu 2011 Erikem Meldikem a Čeňkem Stýblem (vlastními jmény Petr Melicherík a Jiří Michna[1]).

Před vznikem ViralBrothers[editovat | editovat zdroj]

Erik Meldik se narodil v Olomouci a studoval matematiku aplikovanou v ekonomii. Čeněk Stýblo se také narodil v Olomouci a studoval anglický jazyk. Dříve svou tvorbu umísťovali na server Stream.cz. Později spolu založili kanál SketchBrothers, kde natáčeli například populární seriál DESATERO.

Tvorba[editovat | editovat zdroj]

ViralBrothers vlastní nejodebíranější kanál na českém YouTube. Nejstarší seriál na tomto kanále se jmenuje Debilní Kecy podle amerického konceptu Shit People Say, která shrnuje stereotypní představy o různých skupinách obyvatelstva (muži, učitelky, Pražáci apod.). Jejich nejsledovanějšími sériemi jsou pak REVENGE (Pomsta) a pranky (kanadské žerty). Natočili také několik vlastních písní. Některá jejich činnost byla označena za nevhodnou pro děti do osmnácti let.[2] Dokonce provozovali svého vlastního mobilního operátoraViralmobil. Přestože toto duo trvale žije v Česku a jejich videa byla původně v češtině, po roce 2015 je většina jejich obsahu tvořena v angličtině a duo se zaměřuje především na globální trh.[3] Jejich tvorba je prostřednictvím vkládané reklamy komerčně úspěšná.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://mobil.idnes.cz/viralmobil-skoncil-0ok-/mobilni-operatori.aspx?c=A140211_150033_mobilni-operatori_LHR
  2. Kampaň ViralBrothers narazila na pravidla YouTube
  3. VODRÁŽKA, Prokop. V Česku už o nás není zájem, říkají tvůrci "Debilních keců". Aktuálně.cz [online]. 2015-04-02 [cit. 2017-02-01]. Dostupné online. 
  4. HOVORKOVÁ, Kateřina. Točí videa, která baví lidi. A vydělali na tom už spoustu peněz. idnes.cz [online]. 2015-07-15 [cit. 2017-02-01]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]