Village Cinemas Czech Republic

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Village Cinemas Czech Rep.
Základní údaje
Právní forma s.r.o.
Datum založení 1999
Sídlo Praha, Česká republika
Adresa sídla U páté baterie 944/30, Praha, 162 00, Česko
Klíčoví lidé Tomáš Palička, ředitel
Charakteristika firmy
Oblast činnosti mediální
Služby provozování multikin
Mateřská společnost Village Roadshow
Identifikátory
Oficiální web Village Cinemas
IČO 25760157
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Village Cinemas Černý Most v noci na Vánoce

Společnost Village Cinemas Czech Republic s.r.o vznikla v roce 1999 jako pobočka australské společnosti Village Roadshow Ltd. Samotná Village Roadshow, založená v roce 1954, je celosvětově působící společností zábavního průmyslu, především v oblasti kina, rozhlasu a zábavních parků. Centrála společnosti v australském Melbourne řídící řetězec kin s více než 1 500 sály ve 183 kinech umístěných v 16 zemích. Kromě kin vlastní firma také distribuční společnosti (Austrálie, Nový Zéland, Singapur a Řecko) a v neposlední řadě také významnou filmovou produkční společnost Village Roadshow Pictures, sídlící v Los Angeles (mj. film Matrix). Společnost je od počátku 80. let minulého století průkopníkem v oblasti stavby a provozování vícesálových kin – multiplexů.

V listopadu 2009 byla společnost Village Cinemas Czech Republic s.r.o koupena sítí multikin Cinestar a opustila tak český trh. Dva pražské multiplexy byly následně předělány do barev CineStaru.[1]

Bývalé multiplexy v ČR[editovat | editovat zdroj]

Village Cinemas Černý Most
Village Cinemas Anděl

Village Cinemas Anděl získalo několik prvenství – 14 kinosálů, komplex Gold Class, umělecké sály Cinema Europa, dvousedadla pro zamilované a certifikát THX. Tento certifikát osvědčuje kvalitu zvukové soustavy a samotné architektury kinosálu. Produkty Gold Class a Cinema Europa vyvinula společnost Village Cinemas jako vlastní koncepty určené pro celosvětový trh.

Komplex Gold Class[editovat | editovat zdroj]

Komplex Gold Class obsahuje dva kinosály celkem pro 48 osob s nadstandardním vybavením interiéru – polohovatelná křesla, stolečky a s permanentní obsluhou v průběhu promítání, přilehlý salónek a bar. Vzhledem k oddělenému vchodu jsou návštěvníci ušetřeni shonu typického pro provoz běžného multikina.

Cinema Europa[editovat | editovat zdroj]

Art kino Cinema Europa tvoří dva kinosály, které se odlišují především svou dramaturgií, zaměřenou na nezávislý a alternativní film. Od ostatních kinosálů je Cinema Europa oddělena prosklenými dveřmi.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://ekonomika.idnes.cz/spolecnost-cinestar-vstoupila-do-prahy-koupila-konkurencni-multikina-village-cinemas-grs-/ekoakcie.asp?c=A091112_160754_ekoakcie_vem