Versailles (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Versailles -Philharmonic Quintet-
Versailles 001.jpg
Základní informace
Původ Japonsko Japonsko
Žánry Symphonic power metal, Neo-classical metal, Progressive metal, Visual kei
Aktivní roky 2007 - 2012
Vydavatel Warner Music Group
Web Oficiální stránky
Současní členové
Kamijo
Hizaki
Teru
Yuki
Masashi
Dřívější členové
Jasmine You (†)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Versailles (známé též jako Versailles -Philharmonic Quintet- / ヴェルサイユ・フィルハーモニック・クインテット [Verusaiju Firuhaamonikku Kuintetto]) je japonská hudební visual kei metalová skupina, charakteristická především rokokovým stylem kostýmů a těžkou leč melodickou hudbou. A ač se to nemusí na první pohled zdát, všichni členové skupiny jsou muži.

Historie[editovat | editovat zdroj]

2007: Vznik[editovat | editovat zdroj]

Skupina vznikla v březnu roku 2007 a jejími členy byly Kamijo (ex Laireine), Hizaki (ex Sulfuric Acid) a Jasmine You (ex Jakura). Poději se přidali ještě Teru (ex Aikaryu) a Yuki (ex Sugar Trip). Hizaki, Jasmine You a Teru předtím ještě společně hráli v Hizaki Grace Project.

Kamijo a Hizaki vytvořili koncept Versailles již na podzim roku 2006, zbylých šest měsíců strávili hledáním vhodným členů. Skupina stojí na "absolutní youshikibi" (podoba krásy, termín definující estetiku VK).

30.03.2007 uveřejněny informace o skupině a promo materiály se objevily na internetu. Vznikla i stránka na MySpace, jak v japonštině tak též v angličtině. A proběhlo několik interview se zahraničním tiskem.

23. června téhož roku proběhla nejprve předváděčka a den na to první koncert. K těmto datům byl též vydán první single - The Revenant Choir.

Skupina podepsala smlouvu s německým labelem CLJ Records a jejich první album Lyrical Sympathy tak 31. října vyšlo nejen v Japonsku, ale i v Evropě.
Jejich píseň The Love From A Dead Orchestra se objevila i v kompilaci Tokyo Rock City od Sony BGM.

2008: Noble[editovat | editovat zdroj]

V roce 2008 vystoupili Versailles poprvé v Evropě a USA. Během dubna a května vystoupila skupina po Evropě společně s Matenrou Opera. Versailles byli později pozváni Tainted Reality, aby vystoupili 30. května na Project A-Kon v Texaském Dallasu a 3. června na Knitting Factory v Kalifornském Los Angeles. Project A-Kon přilákal více než 3.000 lidí a byl naprosto vyprodán.

09.07.2008 vydali Versailles digitálně album Noble, které se dalo exkluzivně koupit i mezinárodně přes iTunes Music Stores. Poté vyšlo i normálně a to 16. července v Japonsku a 30. července pak v ostatních zemích.

19. srpna oznámil label Versailles, že v USA již existuje jedna skupina užívající jméno Versailles. 14. září oznámili Versailles nový název skupiny Versailles -Philharmonic Quintet-.
Píseň Prince byla první novou skladbou vydanou pod tímto novým jménem a byla volně ke stažení.

2009: Major label[editovat | editovat zdroj]

23.12.2008 oznámil Kamijo během vystoupení v C.C.Lemon Hall, že Versailles následují léto vydá major label a to jak v Japonsku tak i mimo něj. Jejich debutový major single Ascendead Master vyšel 24. června 2009.

Světová tour s titulem The Fragment Collectors proběhla v období 26. března - 9. května 2009. Poté následovalo ještě několik koncertů během Anthology of Revolution a závěrem zahráli Versailles ještě pět večerů po sobě v Maguro Rock May Kan. Poté oznámili, že do vydání dalšího alba nevystoupí.

Smrt Jasmine You[editovat | editovat zdroj]

3. srpna 2009 bylo oznámeno, že Jasmine You z blíže neurčených důvodů spojených s jeho zdravím dočasně ukončil všechny své aktivity spojené se skupinou. Současně skupina oznámila, že nové album je ve finální fázi a že všechny baskytarové stopy byly úspěšně nahrány. V brzkých ranních hodinách 9. srpna 2009 se na oficiálních stránkách skupiny objevila zpráva o tom, že Jasmine You zemřel.

09.08.2009 Versailles」Naléhavá zpráva: Jak již bylo dříve oznámeno, Jasmine You ukončil všechny své aktivity spojené se skupinou, aby se mohl zotavit ze špatného psychického stavu do něhož se dostal. Nicméně dnes, v brzkých ranních hodinách, jsme dostali zprávu, že zemřel. Všichni členové jsou z této zprávy naprosto v šoku a marně se pokouší tento fakt přijmout. Jakmile budou kontaktování jeho příbuzní a dostaneme jejich svolení, podáme k této záležitosti fanouškům bližší informace. S ohledem na současnou situaci, pozastavujeme naši činnost. Děkujeme za pochopení.[1]

2010: Jubilee[editovat | editovat zdroj]

Po zrušeném koncertu, vystoupili Versailles až 25. října na V-Rock Festival 09. Yo z Matenrou Opera tam s nim hrál jako výpomocný baskytarista. 4. ledna 2010 uspořádali Versailles Jasmine You -Memorial Ceremony- v Shibuya O-East, kde hráli oni a Kaya z Matenrou Opera. Jejich další album s názvem Jubilee pak vyšlo 20. ledna 2010.

Poté oznámili další světové tour s názvem Methods of Inheritance, které započalo 28. února v Johokamě. Tentokrát si jako baskytaristu půjčili Masashiho, člena Cosmo a Köziho live band. Japonská část tour skončila dvě finálními vystoupeními s názvem Jubilee, jeden 18. května v Midou Kaikan v Osace a druhý 30. května v JCB Hall v Tokyu.

Versailles v Santiagu v Chile 6. června 2010

Poté se Versailles přesunuli do Latinské Ameriky, kde postupně hráli v Brazílii, Chile, Argentině a Peru. Poté ještě vystoupili v Mexiku a závěrem odjeli do Evropy, kde vystoupili v Norsku, Rusku, Finsku, Anglii, Španělsku, Francii, Nizozemsku, Německu a Maďarsku. Nakonec se vrátili zpátky do Japonska.

Velké finále tour proběhlo 4. září 2010 v C.C.Lemon Hall. Zde byl Masashi i oficiálně představen jako nový baskytarista a zesnulý Jasmine You byl jmenován věčným členem. Současně bylo oznámeno, že vyjde nová verze, přesněji live verse jejich starých alb Lyrical Sympathy a Noble.[2]

Další jejich single Destiny -The Lovers- pak vyšel 27. října 2010.

Ke konci listopadu odvysílal Panasonic 15 min kousek z jejich světové tour ve 3D ve více než 8.000 obchodech po celém světě.[3]

2011: Holy Grail[editovat | editovat zdroj]

V lednu 2011 začali Versailles vystupovat v jejich vlastním TV mini dramatu nazvaném Onegai Kanaete Versailles (おねがいかなえてヴェルサイユ). Vystoupila tam i Rina Koike a show vysílaly Mainichi Broadcasting System a TV Kanagawa až do března.[4] Theme songem pro tuto show se stal jejich single Philia, který poté vyšel 15. března.

Poté Versailles vydalo jejich druhý major label Holy Grail a to 15. června 2011 ve třech edicích. Toto album obsahu je i MASQUERADE, main theme k filmu Vampire Stories: Brothers. A song Vampire je zase main theme k Vampire Stories: Chasers. [5]

Skupina též oznámila další světovou tour s názvem Holy Grail, která započala 31. července v Kyotu. Dále má tour pokračovat v Asii (Hong Kong a Taiwan), Evropě (Rusko, Anglie, Španělsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Německo a Francie) a Americe (Mexiko, Kolumbie, Venezuela, Brazílie, Uruguay, Argentina a Chile). [6]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

Jak už bývá u japonských hudebních skupin zvykem i členové Versailles vystupují pod uměleckými pseudonymy.

 • Kamijo - zpěv (2007 - 2012)
 • Hizaki - hlavní kytara a doprovodný zpěv (2007 - 2012)
 • Teru - rytmická kytara a doprovodný zpěv (2007 - 2012)
 • Yuki - bicí (2007 - 2012)
 • Masashi – baskytara (2010 - 2012)
 • Jasmine You – baskytara (2007–2009)†
  • kapela ho uvedla jako "věčného člena".

Výpomoc[editovat | editovat zdroj]

 • Yo – baskytara na V-Rock Festival '09 25. října 2009 (Matenrou Opera)

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Diskografie Versailles -Philharmonic Quintet-.
Alba
EP
Koncertní alba
DVD
 • The Revenant Choir (23. červen 2007)
 • Aesthetic Violence (12. prosinec 2007)
 • Urakizoku (裏貴族, 24. prosinec 2007) – Node of Scherzo, vystupují Versailles, Kaya a Juka
 • History of the Other Side (20. květen 2009)
 • Chateau de Versailles (20. květen 2009)
 • Onegai Kanaete Versailles (おねがいかなえてヴェルサイユ "Splnění mých přání s Versailles", 6. července 2011) – 10 epizod, vlastní TV drama skupiny Versailles
Knihy
 • Versailles -Philharmonic Quintet- (22. říjen 2008) – photobook
 • Jubilee -Method of Inheritance- (24. duben 2010) – scorebook

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Versailles (band) na anglické Wikipedii.

 1. http://community.livejournal.com/versaillesfans/172053.html
 2. Masashi oficiálním členem [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 3. 3D Panasonic obchody [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. Onegain Kanaete Versailles [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Vampire Stories [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 6. Světová tour 2011 [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2011-07-16. (anglicky) 

Odkazy[editovat | editovat zdroj]