Versailles (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Versailles -Philharmonic Quintet-
Versailles 001.jpg
Základní informace
Původ JaponskoJaponsko Japonsko
Žánry Symphonic power metal, Neo-classical metal, Progressive metal, Visual kei
Aktivní roky 2007–2012
Vydavatel Warner Music Group
Web Oficiální stránky
Současní členové
Kamijo
Hizaki
Teru
Yuki
Masashi
Dřívější členové
Jasmine You (†)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Versailles (známé též jako Versailles -Philharmonic Quintet- / ヴェルサイユ・フィルハーモニック・クインテット [Verusaiju Firuhaamonikku Kuintetto]) je japonská hudební visual kei metalová skupina, charakteristická především rokokovým stylem kostýmů a těžkou leč melodickou hudbou. A ač se to nemusí na první pohled zdát, všichni členové skupiny jsou muži.

Historie[editovat | editovat zdroj]

2007: Vznik[editovat | editovat zdroj]

Skupina vznikla v březnu roku 2007 a jejími členy byly Kamijo (ex Laireine), Hizaki (ex Sulfuric Acid) a Jasmine You (ex Jakura). Poději se přidali ještě Teru (ex Aikaryu) a Yuki (ex Sugar Trip). Hizaki, Jasmine You a Teru předtím ještě společně hráli v Hizaki Grace Project.

Kamijo a Hizaki vytvořili koncept Versailles již na podzim roku 2006, zbylých šest měsíců strávili hledáním vhodným členů. Skupina stojí na "absolutní youshikibi" (podoba krásy, termín definující estetiku VK).

30.03.2007 uveřejněny informace o skupině a promo materiály se objevily na internetu. Vznikla i stránka na MySpace, jak v japonštině tak též v angličtině. A proběhlo několik interview se zahraničním tiskem.

23. června téhož roku proběhla nejprve předváděčka a den na to první koncert. K těmto datům byl též vydán první single - The Revenant Choir.

Skupina podepsala smlouvu s německým labelem CLJ Records a jejich první album Lyrical Sympathy tak 31. října vyšlo nejen v Japonsku, ale i v Evropě.
Jejich píseň The Love From A Dead Orchestra se objevila i v kompilaci Tokyo Rock City od Sony BGM.

2008: Noble[editovat | editovat zdroj]

V roce 2008 vystoupili Versailles poprvé v Evropě a USA. Během dubna a května vystoupila skupina po Evropě společně s Matenrou Opera. Versailles byli později pozváni Tainted Reality, aby vystoupili 30. května na Project A-Kon v Texaském Dallasu a 3. června na Knitting Factory v Kalifornském Los Angeles. Project A-Kon přilákal více než 3.000 lidí a byl naprosto vyprodán.

09.07.2008 vydali Versailles digitálně album Noble, které se dalo exkluzivně koupit i mezinárodně přes iTunes Music Stores. Poté vyšlo i normálně a to 16. července v Japonsku a 30. července pak v ostatních zemích.

19. srpna oznámil label Versailles, že v USA již existuje jedna skupina užívající jméno Versailles. 14. září oznámili Versailles nový název skupiny Versailles -Philharmonic Quintet-.
Píseň Prince byla první novou skladbou vydanou pod tímto novým jménem a byla volně ke stažení.

2009: Major label[editovat | editovat zdroj]

23.12.2008 oznámil Kamijo během vystoupení v C.C.Lemon Hall, že Versailles následují léto vydá major label a to jak v Japonsku tak i mimo něj. Jejich debutový major single Ascendead Master vyšel 24. června 2009.

Světová tour s titulem The Fragment Collectors proběhla v období 26. března - 9. května 2009. Poté následovalo ještě několik koncertů během Anthology of Revolution a závěrem zahráli Versailles ještě pět večerů po sobě v Maguro Rock May Kan. Poté oznámili, že do vydání dalšího alba nevystoupí.

Smrt Jasmine You[editovat | editovat zdroj]

3. srpna 2009 bylo oznámeno, že Jasmine You z blíže neurčených důvodů spojených s jeho zdravím dočasně ukončil všechny své aktivity spojené se skupinou. Současně skupina oznámila, že nové album je ve finální fázi a že všechny baskytarové stopy byly úspěšně nahrány. V brzkých ranních hodinách 9. srpna 2009 se na oficiálních stránkách skupiny objevila zpráva o tom, že Jasmine You zemřel.

09.08.2009 Versailles」Naléhavá zpráva: Jak již bylo dříve oznámeno, Jasmine You ukončil všechny své aktivity spojené se skupinou, aby se mohl zotavit ze špatného psychického stavu do něhož se dostal. Nicméně dnes, v brzkých ranních hodinách, jsme dostali zprávu, že zemřel. Všichni členové jsou z této zprávy naprosto v šoku a marně se pokouší tento fakt přijmout. Jakmile budou kontaktování jeho příbuzní a dostaneme jejich svolení, podáme k této záležitosti fanouškům bližší informace. S ohledem na současnou situaci, pozastavujeme naši činnost. Děkujeme za pochopení.[1]

2010: Jubilee[editovat | editovat zdroj]

Po zrušeném koncertu, vystoupili Versailles až 25. října na V-Rock Festival 09. Yo z Matenrou Opera tam s nim hrál jako výpomocný baskytarista. 4. ledna 2010 uspořádali Versailles Jasmine You -Memorial Ceremony- v Shibuya O-East, kde hráli oni a Kaya z Matenrou Opera. Jejich další album s názvem Jubilee pak vyšlo 20. ledna 2010.

Poté oznámili další světové tour s názvem Methods of Inheritance, které započalo 28. února v Johokamě. Tentokrát si jako baskytaristu půjčili Masashiho, člena Cosmo a Köziho live band. Japonská část tour skončila dvě finálními vystoupeními s názvem Jubilee, jeden 18. května v Midou Kaikan v Osace a druhý 30. května v JCB Hall v Tokyu.

Versailles v Santiagu v Chile 6. června 2010

Poté se Versailles přesunuli do Latinské Ameriky, kde postupně hráli v Brazílii, Chile, Argentině a Peru. Poté ještě vystoupili v Mexiku a závěrem odjeli do Evropy, kde vystoupili v Norsku, Rusku, Finsku, Anglii, Španělsku, Francii, Nizozemsku, Německu a Maďarsku. Nakonec se vrátili zpátky do Japonska.

Velké finále tour proběhlo 4. září 2010 v C.C.Lemon Hall. Zde byl Masashi i oficiálně představen jako nový baskytarista a zesnulý Jasmine You byl jmenován věčným členem. Současně bylo oznámeno, že vyjde nová verze, přesněji live verse jejich starých alb Lyrical Sympathy a Noble.[2]

Další jejich single Destiny -The Lovers- pak vyšel 27. října 2010.

Ke konci listopadu odvysílal Panasonic 15 min kousek z jejich světové tour ve 3D ve více než 8.000 obchodech po celém světě.[3]

2011: Holy Grail[editovat | editovat zdroj]

V lednu 2011 začali Versailles vystupovat v jejich vlastním TV mini dramatu nazvaném Onegai Kanaete Versailles (おねがいかなえてヴェルサイユ). Vystoupila tam i Rina Koike a show vysílaly Mainichi Broadcasting System a TV Kanagawa až do března.[4] Theme songem pro tuto show se stal jejich single Philia, který poté vyšel 15. března.

Poté Versailles vydalo jejich druhý major label Holy Grail a to 15. června 2011 ve třech edicích. Toto album obsahu je i MASQUERADE, main theme k filmu Vampire Stories: Brothers. A song Vampire je zase main theme k Vampire Stories: Chasers. [5]

Skupina též oznámila další světovou tour s názvem Holy Grail, která započala 31. července v Kyotu. Dále má tour pokračovat v Asii (Hongkong a Tchaj-wan), Evropě (Rusko, Anglie, Španělsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Německo a Francie) a Americe (Mexiko, Kolumbie, Venezuela, Brazílie, Uruguay, Argentina a Chile). [6]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

Jak už bývá u japonských hudebních skupin zvykem i členové Versailles vystupují pod uměleckými pseudonymy.

 • Kamijo - zpěv (2007–2012)
 • Hizaki - hlavní kytara a doprovodný zpěv (2007–2012)
 • Teru - rytmická kytara a doprovodný zpěv (2007–2012)
 • Yuki - bicí (2007–2012)
 • Masashi – baskytara (2010–2012)
 • Jasmine You – baskytara (2007–2009)†
  • kapela ho uvedla jako "věčného člena".

Výpomoc[editovat | editovat zdroj]

 • Yo – baskytara na V-Rock Festival '09 25. října 2009 (Matenrou Opera)

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Diskografie Versailles -Philharmonic Quintet-.
Alba
EP
Koncertní alba
DVD
 • The Revenant Choir (23. červen 2007)
 • Aesthetic Violence (12. prosinec 2007)
 • Urakizoku (裏貴族, 24. prosinec 2007) – Node of Scherzo, vystupují Versailles, Kaya a Juka
 • History of the Other Side (20. květen 2009)
 • Chateau de Versailles (20. květen 2009)
 • Onegai Kanaete Versailles (おねがいかなえてヴェルサイユ "Splnění mých přání s Versailles", 6. července 2011) – 10 epizod, vlastní TV drama skupiny Versailles
Knihy
 • Versailles -Philharmonic Quintet- (22. říjen 2008) – photobook
 • Jubilee -Method of Inheritance- (24. duben 2010) – scorebook

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Versailles (band) na anglické Wikipedii.

 1. http://community.livejournal.com/versaillesfans/172053.html
 2. Masashi oficiálním členem [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 3. 3D Panasonic obchody [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. Onegain Kanaete Versailles [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Vampire Stories [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 6. Světová tour 2011 [online]. [cit. 2011-09-25]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2011-07-16. (anglicky) 

Odkazy[editovat | editovat zdroj]