Myspace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z MySpace)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Logo Myspace používané od roku 2013.

Myspace[1] (dříve MySpace) je komunitní server, založený v roce 2003 v USA. Většinovým vlastníkem je společnost Specific Media. Myspace je jeden z největších komunitních serverů na světě. Jeho sloganem je „A place for friends“ („Místo pro přátele“). Kromě klasických profilů se na Myspace nacházejí i profily hudebníků, filmařů nebo herců z celého světa. Kvůli ochraně dětí je server přístupný pouze lidem starším 16 let.

Myspace měl svůj vlastní Instant Messenger MySpaceIM. MySpaceIM byl samostatný program pro operační systém Windows. Kromě klasických funkcí Instant Messengeru uměl navíc informovat o událostech na MySpace, jako byli například příchozí soukromé zprávy, komentáře či žádosti o přátelství.

Mezi další funkce serveru patří chat, diskusní skupiny, sdílení videí, seznamka a blogy.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Myspace byl koupen v roce 2005 za 580 milionů dolarů společností News Corporation mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Během následujících let však došlo kvůli vzestupu Facebooku k poklesu zájmu o server a koncem června 2011 News Corporation prodala 95% akcií společnosti Specific Media za 35 milionů dolarů.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. FORESMAN, Chris. Myspace concedes to Facebook, changes focus [online]. ars technica, rev. 2010-10-28 [cit. 2010-11-07]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. eko. Murdochova News Corp. prodává MySpace. Na investici prodělala půl miliardy dolarů. iHNed.cz [online]. 2011-06-29 [cit. 2011-07-02]. Dostupné online. ISSN 1213-7693. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]