Ulánbátarský knižní veletrh

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stánek s knihami na knižním veletrhu v Ulánbátaru

Ulánbátarský knižní veletrh je pořádán každý rok v květnu během jara a v září na podzim v mongolském Ulánbátaru. Akce se účastní přes 300 autorů, 120 nakladatelství a s nimi i spolu související organizace sdružující tisíce literárních čtenářů. Tuto akci pořádá městské kulturní oddělení a ministerstvo školství Mongolska. Knižní veletrh umožňuje čtenářům se seznámit s nejnovějšími tituly, setkat se s autory a účastnit se jejich knižních rozhovorů, kde si mohou rozšířit své knižní a kulturní znalosti.

Současně se stejné knižní veletrhy každoročně pořádají i v jiných mongolských městech a jsou považovány za hlavní kulturní událost.

Na veletrhu spisovatelé s vydavateli spolu diskutují, přičemž se jim otevírá nová cesta ke spolupráci. Místní čtenáři mají příležitost poznat i literaturu ostatních komunit.[1][2][3] Veletrhu se tradičně účastní státní mongolská tisková agentura MONTSAME, která návštěvníkům nabízí prohlídnout si jejich knižní díla a tiskoviny, které vychází nejen v mongolštině, ale i angličtině, ruštině, čínštině, japonštině a dalších jazycích. Některé knihy lze koupit až se 70% slevou.[4]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ulaanbaatar book fair na anglické Wikipedii.