The Document Foundation

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Document Foundation
The Document Foundation logo and wordmark.svg
ZakladatelFlorian Effenberger
Vznik28. září 2010
Právní formaStiftung (Německo)
SídloBerlín, Německo
Souřadnice
Rozpočet1 100 000 € (2015)
Oficiální webwww.documentfoundation.org
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Document Foundation je nadace, která zastřešuje vývoj kancelářského balíku LibreOffice a Document Liberation Project.

Historie[editovat | editovat zdroj]

LibreOffice byl založen členy komunity kancelářského balíku OpenOffice.org, kteří nesouhlasili s tehdejší situací v projektu, kdy společnost Oracle začala požadovat od vývojářů OpenOffice postoupení autorských práv ve prospěch společnosti. Nový balík se brzy začal rychle rozvíjet a i přesto, že byl později OpenOffice.org předán nadaci Apache a stal se tak opět zcela svobodným. LibreOffice ho v současnosti (2014, verze 4.2) ve vývoji, funkcích i efektivitě předčí. Formálně je mezinárodní nadace registrována v Německu, založení bylo oznámeno 28. září 2010 a oficiálně založena byla 17. února 2012.

Orgány nadace[editovat | editovat zdroj]

Členy nadace se mohou stát jednotlivci, kteří svou činností přispívají do projektů nadace. Tito členové volí 7členný řídicí orgán Board of Directors a 5členné Membership Committee, které přijímá nové členy a obnovuje stávající členství. Oba orgány mají dvouleté funkční období. Kromě nich existuje poradní Advisory Board, jehož členy jsou společnosti, jde například o Red Hat, Google, AMD nebo Free Software Foundation.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]