Teri Hatcher

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Teri Hatcher
Teri Hatcher v roce 1995
Rodné jméno Teri Lynn Hatcher
Narození 8. prosince 1964 (53 let)
Palo Alto, Kalifornie
Alma mater De Anza College
Aktivní roky 1985-současnost
Manžel(ka) Marcus Leithold (1988-89)
Jon Tenney (1994-2003)
Děti Emerson Tenney
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Teri Lynn Hatcher (* 8. prosince 1964, Palo Alto, Kalifornie, USA) je americká herečka, která ztvárnila roli Bond girl Paris Carverové v 18. bondovce Zítřek nikdy neumírá z roku 1997.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Její otec Owen je inženýr a matka Esther počítačová expertka. Chodila na základní školu Sunnyvale Middle School a na střední školu Fremont High School. Začínala jako baletka v San Juan Girls' Ballet Studio. Později studovala na American Conservatory Theater, kde dělala také šéfku roztleskávaček.

Mezi lety 1985 a 1988 měla románek s Richardem Deanem Andersonem, hvězdou seriálu Stargate SG-1. V roce 1988 se vdala za Marcuse Leitholda a tentýž rok se s ním také rozvedla. O šest let později se opět vdala za Jona Tenntyho, roku 1997 se jim narodila dcera Emerson Rose, s Jonem se rozvedla na začátku roku 2003. Ztvárnila menší role v seriálech Star Trek: Nová generace a MacGyver, ve filmu nedosáhla takových úspěchů jako v seriálech. Většinou hrála v průměrných filmech jako například Milenky v akci nebo Ve spádu událostí. Jejími největšími úspěchy byly seriály Superman a Zoufalé manželky.

Spálený toast[editovat | editovat zdroj]

V květnu roku 2006 Teri vydala knihu s názvem Burnt Toast: And Other Philosophies of Life (Spálený toast: A jiné filozofické úvahy o životě - v češtině vyšel o dva roky později), ve které popisuje svůj život a metody, jak se vypořádala s životními zklamáními i úspěchy. Hlavní myšlenkou knihy je znovunalezení vlastního já.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://books.google.cz/books?id=OsujspXtEHIC&q=Burnt+toast&dq=Burnt+toast&hl=cs&ei=X2sMTpCANMbMswb7xajYDg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CCoQ6AEwAA

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Bond girl
Předchůdce:
Famke Janssen
1997
Teri Hatcher
Nástupce:
Denise Richards