Strana maďarského dvouocasého psa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Šablona:Infobox politická strana Strana maďarského dvouocasého psa nebo Maďarská strana dvouocasého psa, zkráceně MKKP, maďarsky Magyar Kétfarkú Kutya Párt, je recesistická politická strana v Maďarsku, založená roce 2006 v Szegedu. Projevem strany je především Street art.

Historie

Každý volební kandidát strany se jmenuje István Nagy. Proto že Nagy je jedno z nejpočetnějších příjmení v Maďarsku a István je velmi časté křestní jméno. A jedná se de facto o jediného muže Gergelye Kovácse.

Strana sice nebyla zaregistrována pro parlamentní volby 2006, přesto se však aktivně účastnila kampaně. Slibovala například: věčný život, světový mír, jeden pracovní den v týdnu, dva západy slunce denně (v různých barvách), menší gravitaci, pivo zdarma a nízké daně.

Volební plakáty byly především v Szegedu, většina představovala Istvána Nagye, jak sleduje dvouocasého psa s nápisem: "Je tak roztomilý, že rozhodně nechce krást."

Kovács v srpnu 2010 oznámil, že v říjnových komunálních volbách bude kandidovat na starostu Szegedu a přislíbil vybudování pohoří a kosmodromu.[1]

Odkazy

Reference

Související články

Externí odkazy