State Farm

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
State Farm Insurance
State Farm logo.svg
ZakladatelGeorge J. Mecherle
Vznik1922
Právní formamutual organization
SídloBloomington, 617 10, USA
Zaměstnanců67 029
OceněníSilver Anvil Awards (2012)
Silver Anvil Awards (2013)
Silver Anvil Awards (2014)
Oficiální webwww.statefarm.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

State Farm Insurance je velká skupina vzájemných pojišťoven ve Spojených státech se sídlem v Bloomingtonu ve státě Illinois. Ve Spojených státech je největším poskytovatelem majetkového a úrazového pojištění a největším poskytovatelem pojištění vozidel.[1] V žebříčku Fortune 500, který uvádí americké společnosti podle výše tržeb, se State Farm v roce 2019 umístila na 36. místě.[2]

Obchodní model[editovat | editovat zdroj]

Při prodeji (distribuci) pojištění se společnost State Farm spoléhá v podstatě pouze na výhradní agenty.[3][4] Jako jedna z prvních pojišťoven ve Spojených státech expandovala State Farm i do oblasti finančních služeb, jako je bankovnictví a podílové fondy.

Banka (State Farm Bank) byla otevřena v květnu 1999 a provozuje ji společnost State Farm Financial Services, FSB, dceřiná společnost State Farm Mutual Automobile Insurance Co. Ty jsou odděleny od prodeje pojistných produktů. State Farm Bank nemá pobočky. Její běžné bankovní služby, které zahrnují běžné a spořicí účty, vkladové certifikáty a účty peněžního trhu, jsou spotřebitelům dostupné po celé zemi prostřednictvím internetu nebo po telefonu a prostřednictvím agentů. Hypotéky na bydlení jsou dostupné po celé zemi po telefonu nebo také prostřednictvím agentů.[5]

V 50. letech 20. století uspořádala společnost State Farm soutěž mezi agenty, aby přišli s nápady, jak rozšířit podnikání společnosti. Robert H. Kent, agent společnosti State Farm v Chicagu, přišel s nápadem poskytovat stávajícím pojištěncům půjčky na automobily. Robert H. Kent se přátelil s prezidentem místní banky LaSalle NW a oba se spojili, aby program financování automobilů vyzkoušeli. Nápad se společnosti State Farm zalíbil natolik, že jej rozšířila mezi všechny agenty. Robert H. Kent dostával z programu licenční poplatky po dobu 20 let. Díky této události vzniklo první marketingové partnerství mezi pojišťovnami a bankami.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku State Farm na anglické Wikipedii.

  1. Facts + Statistics: Insurance company rankings [online]. [cit. 2018-09-30]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Fortune 500 2013 – Fortune on CNNMoney.com. CNN. Dostupné online [cit. June 12, 2013]. (anglicky) 
  3. SILVER, Lawrence; STEVENS, Robert E.; CLOW, Kenneth. Concise Encyclopedia of Insurance. [s.l.]: Routledge, 2010. Dostupné online. ISBN 9781136966743. S. 9. (anglicky) 
  4. ZEVNIK, Richard. The Complete Book of Insurance: Understand the Coverage You Really Need. [s.l.]: SphinxLegal, 2004. Dostupné online. ISBN 9781572483835. S. 17. (anglicky) 
  5. Financial Services – State Farm® [online]. [cit. 2018-01-28]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]