Přeskočit na obsah

Stardew Valley

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Stardew Valley
VývojářEric "ConcernedApe" Barone
VydavatelChucklefish
EngineMonoGame, Reason a Paint.NET
PlatformyMicrosoft Windows
macOS
Linux
PlayStation 4
Xbox One
Nintendo Switch
Datum vydáníMicrosoft Windows
26. února 2016
macOS, Linux
29. července 2016
PlayStation 4, Xbox One
14. prosince 2016
Nintendo Switch
5. října 2017
Žánrysimulátor, RPG
Herní módsingleplayer
KlasifikacePEGI 12 a více
ESRB 10 a více
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Stardew Valley je nezávislý farmářský RPG simulátor vyvíjený Ericem „ConcernedApe“ Baronem a vydaný studiem Chucklefish. Hra byla vydána pro Microsoft Windows v únoru 2016, později v tomto roce pro macOS, Linux, PlayStation 4 a Xbox One. Port pro Nintendo Switch byl vydán v říjnu 2017 a roku 2018 byl vydán i port pro Playstation Vita.

Hra je silně inspirována herní sérií Harvest Moon. Eric Barone ve Stardew Valley vyřešil některé nedostatky těchto her, což využil jako příležitost k zlepšení svých programovacích a designových schopností. Celou hru vyvíjel sám po dobu 4 let a často komunikoval s komunitou, aby ke hře dostal zpětnou vazbu. Chucklefish oslovilo Baroneho zhruba v polovině vývoje s nabídkou vydání hry, což mu umožnilo se více soustředit na její dokončení.

Hra byla pozitivně přijata kritiky, kteří chválili její hudbu, postavy a relaxační vlastnosti, a je považována za jednu z nejlepších videoher vůbec.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Ve hře hráč převezme roli postavy, která, aby unikla od ruchu práce v kanceláři, převezme dědečkovu zchátralou farmu v místě zvaném Stardew Valley. Hráč spravuje čas a energii postavy, která uklízí farmu, zasazuje a stará se o plodiny, chová hospodářská zvířata, vyrábí různé věci a přístroje, těží rudu a zapojuje se do společenských aktivit (včetně vztahů a manželství) s různými obyvateli města, přičemž získává herní měnu k rozšíření farmy. Hra je vedena otevřeně, umožňuje hráči dělat činnosti, které v danou chvíli uzná za vhodné.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Stardew Valley na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]