Střelba na Stoneman Douglas High School v Parklandu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Střelba na Stoneman Douglas High School
Hlavní vstup do Stoneman Douglas High School.
Hlavní vstup do Stoneman Douglas High School.
Cíl Studenti Stoneman Douglas High School
Mrtví lidé 17
Zranění lidé 17
Datum 14. února 2018
Místo Parkland, Florida, USA
Hlavní podezřelý Nikolas Cruz
Souřadnice
Parkland
Parkland

Střelba na Stoneman Douglas High School byla masová střelba, která se odehrála 14. února 2018 na střední škole v Parklandu na Floridě. Pachatel útoku devatenáctiletý Nikolas Jacob Cruz zastřelil 17 lidí a dalších 17 zranil, čímž spáchal jeden z nejsmrtonosnějších útoků na školy. Krátce po střelbě byl Cruz identifikován a zadržen místní policii. Cruz byl problematickým studentem s násilnickými sklony, a v lednu 2018 bylo jeho znepokojivé chování oznámeno místní pobočce FBI, která však na oznámení nereagovala.

Přeživší studenti založili lobbistickou skupinu Never Again MSD usilující o účinnější regulaci střelných zbraní. 9. března 2018 podepsal floridský guvernér Rick Scott zákon zvyšující věkovou hranici pro nákup pušek na 21 let, stanovující povinnou třídenní čekací dobu a prověřování nakupujícího. Kromě toho zákon zakazuje prodej zařízení urychlujících střelbu a umožňuje učitelům a školním zaměstnancům nosit zbraň k ochraně studentstva.[1] Národní střelecká asociace podala proti zákonu žalobu.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Stoneman Douglas High School shooting na anglické Wikipedii.

  1. Floridě došla po masakru trpělivost. Zpřísnila podmínky pro držení zbraní. Mocná zbrojařská lobby zuří - Seznam Zprávy. Seznam zprávy [online]. 2018-03-18 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. 
  2. Asociace chce zablokovat nový zákon. Porušuje druhý dodatek. TÝDEN.cz [online]. 2018-03-10 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]