Motorgenerátor se spalovacím motorem: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
typo, nesprávný link
m (+linky + drobný doplněk)
m (typo, nesprávný link)
Označuje se též jako '''agregát''' (to je však obecnější pojem), případně dle typu spalovacího motoru jako '''naftový agregát''' či '''dieselový agregát''', nebo jako '''benzínový agregát'''.
 
Často se používá název "[[elektrocentrála]]", protože se používá k napájení zařízení elektrickou energií tam, kde není možno využít stávající pevné elektrické sítě. Elektrocentrála tak tvoří centrum, odkud se napájí energetická soustava. Používá se při natáčení [[film]]ů v [[terén]]u, [[koncert]]ech a [[festival]]ech pro napájení zvukové a světelné aparatury. [[Elektrocentrály]] se používají i pro záložní napájení provozů [[Nemocnice|nemocnic]], datových [[server]]ů (složitých elektronických informačních systémů) a všude tam, kde by výpadek dodávky elektrické energie mohl způsobit škody na zdraví lidí, na majetku nebo v ekonomice v důležitých výrobních provozech apod.
 
Své použití doznal i v [[Doprava|dopravě]], [[Telekomunikace|telekomunikacích]] (zde zejména všechny typy dopravních a telekomunikačních [[dispečink]]ů) a ve [[vojenství]] (například:[[protiletecká obrana]], [[raketové vojsko]], [[vojenské letectví]] apod.).
 
==Reference==
*Voženílek, L., Lstibůrek, F.: ''Základy elektrotechniky II.'' SNTL – nakladatelství technické literatury, Praha, 1989,
 
{{commonscat|Engine-generator}}

Navigační menu