Snuff Garrett

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Snuff Garrett
Základní informace
Rodné jméno Thomas Lesslie Garrett
Jinak zvaný Tommy Garrett
Přezdívka Snuff
Narození 5. července 1938
Dallas
Úmrtí 16. prosince 2015 (ve věku 77 let)
Tucson
Příčina úmrtí rakovina
Povolání hudební producent
Aktivní roky 50. – 80. léta
Vydavatel Liberty Records
Příbuzná témata The Leathercoated Minds
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Snuff Garrett, vlastním jménem Thomas Lesslie Garrett, (5. července 193816. prosince 2015) byl americký hudební producent. Svou kariéru v hudebním průmyslu zahájil coby rozhlasový diskžokej. Koncem padesátých let začal pracovat pro vydavatelství Liberty Records. Nejprve pracoval v propagačním oddělení, později se stal producentem a nakonec vedoucím oddělení A&R.[p 1] Společnost opustil v roce 1966. Během své kariéry spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi něž patří například Bobby Vee, JJ Cale a Del Shannon. Z hudebního průmyslu odešel v osmdesátých letech, kdy se usadil na farmě v Arizoně.[1] Zemřel na rakovinu ve věku 77 let.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. A&R je zkratka pro anglické slovní spojení artists and repertoire (v doslovném překladu umělci a repertoár). Osoby zabývající se touto profesí dohlíží na umělecký vývoj hudebníků a působí jako prostředníci mezi umělcem a hudebním vydavatelstvím.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. KURUTZ, Steve. Tommy "Snuff" Garrett [online]. Allmusic [cit. 2018-03-04]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. ROBERTS, Sam. Snuff Garrett, Record Producer Who Made a String of Hits, Dies at 77 [online]. The New York Times, 2015-12-23 [cit. 2018-03-04]. Dostupné online. (anglicky)