Ski Dubai

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pohled na sjezdovku zespod.

Ski Dubai je krytý lyžařský areál s 22.500 metry čtverečními. Je součástí obchodního centra Mall of the Emirates, jednoho z největších nákupních center na světě, které se nachází v Dubaji ve Spojených arabských emirátech a otevřeno bylo v listopadu 2005. Ski Dubai je součástí společnosti Majid Al Futtaim Group, která je lídrem nákupních center v regionu.

Krytý areál vytváří dojem 85 metrů vysoké hory s 5 svahy s různými strmostmi a obtížností, včetně 400 metrů dlouhé, celosvětově první kryté, černé sjezdovky a 90 metrů dlouhého koryta vyhrazeného pro snowboardisty. K přepravě na vrchol sjezdovky slouží čtyřsedačková lanovka nebo vlek, které jsou běžné i na jiných zimních letoviskách. V polovině lanovky stojí restaurace Avalanche Cafe s výhledem na celý areál. 3000 metrů čtverečních je vyhrazeno Snow Park hřišti se sáňkařskými dráhami, ledovou skluzavkou, šplhací věží, střelnicí na sněhové koule, ledovou jeskyní a 3D kinem. Mezi další zajímavosti patří sněhové bludiště a prostor pro vytváření sněhuláků. Zimní oblečení a lyžařské nebo snowboardové vybavení jsou zahrnuty v ceně vstupného, které se pohybuje zhruba okolo 1500 korun na celý den. Otevírací doba je po celý rok od desíti ráno do desíti večer.

Mimořádně účinný izolační systém je důležitým klíčem k udržení teploty -1 stupeň Celsia ve dne a -6 stupňů v noci, kdy se vyrábí sníh.

V roce 2007 získal Ski Dubai cenu Thea Outstanding Achievement Award od Themed Entertainment Association.[1]


Panorama sjezdovky Ski Dubai.
Panorama sjezdovky Ski Dubai.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. 13th Annual Thea Awards - Award for Outstanding Achievement - Ski Dubai [pdf]. Themed Entertainment Association [cit. 2009-12-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-07-24. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]