Jumeirah Group

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jumeirah Group
Základní údaje
Datum založení 1997
Adresa sídla Dubaj, Spojené arabské emiráty
Charakteristika firmy
Oblast činnosti hotel
Identifikátory
Oficiální web www.jumeirah.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jumeirah Group (česky "Džumeríja grúp"; do roku 2005 Jumeirah International) je mezinárodní hotelový řetězec, který je ve vlastnictví dubajské vládnoucí dynastie Al Maktúm a je pojmenovaný podle exkluzivní čtvrti Jumeirah v Dubaji, kde se nachází nejluxusnější hotely tohoto řetězce (např. Jumeirah Beach Hotel, Burdž al-Arab nebo aquapark Wild Wadi Water Park).

Ve svém portfoliu má mimo jiné i známý hotel Burdž al-Arab, jeden z nejvyšších a nejluxusnějších hotelů světa, nebo také Jumeirah Emirates Towers Hotel. Kromě luxusních hotelů provozuje i vodní zábavní centrum Wild Wadi Water Park u hotelu Jumeirah Beach Hotel, školu The Emirates Academy of Hospitality Management, poskytující vzdělání v hotelovém průmyslu a Jumeirah Hospitality, který nabízí cateringové služby.

Jumeirah Group byla založena jako Jumeirah International v roce 1997 s cílem vytvořit portfolio prvotřídních luxusních hotelů a stát se jedničkou v hotelovém průmyslu. V prvních letech provozovala Jumereirah Group výhradně hotelová zařízení v Dubaji, ale později se její činnost rozšířila i do zahraničí. V současné době vlastní dva hotely v Londýně (Lowndes a Carlton Tower) a jeden na Manhattanu (Essex House). Dále má hotely v zemích jako Čína, Jordánsko, Katar, Thajsko a v mnoha dalších.

Jumeirah Group nabízí svým stálým zákazníkům program odměn zvaný "Sirius".

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]