Skauti a skautky Francie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Skauti a skautky Francie
ZakladatelScouts de France
Vznik2004
Právní formaspolek dle francouzského zákona z roku 1901
SídloPaříž
PůsobnostFrancie
Členové68 221 mladých[1]
Oficiální webwww.sgdf.fr
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Skauti a skautky Francie (Scouts et Guides de France, SGdF) je největší skautská organisace ve Francii. Vznikla dne 1. září 2004 sloučením dvou římskokatolických skautských organisací: Guides de France (založena v roce 1923) a Scouts de France (SDF, založeno 25. července 1920). Prostřednictvím Scoutisme Français je SGdF členem jak WOSM, tak i WAGGGS.

SGdF uvádí, že jejími členy je 62 000 mladých a 14 000 dobrovolníků v 924 střediscích.[2] Je také aktivní při obnově skautingu na Ukrajině a v Bělorusku a posílení skautingu ve Francouzské Polynésii. Národní centrum organisace je v zámku Jambville, což je 50 km severozápadně od Paříže[3]

Znak[editovat | editovat zdroj]

Červený Jeruzalémský kříž s lilií (fleur-de-lis) byl symbolem Scouts de France. Byl navržen jezuitským otcem Jacques Sevinem, spoluzakladatelem Fédération des Scouts de France. Později byl znak používán Guides de France, ale s trojlístkem místo lilie. Znak sloučených organisací v sobě spojuje prvky obou předchůdců. Kulatý oranžový podklad připomíná lano v kruhu, které symbolizuje sílu hnutí.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Scouts et Guides de France na anglické Wikipedii.

  1. Rapport activités 2010
  2. Rapport d’activités 2006 [online]. Scouts et Guides de France [cit. 2007-11-10]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2007-10-15. (anglicky) 
  3. Jambville [ Scouts et Guides de France ]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]