Sissi, osudová léta císařovny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Sissi - Osudová léta císařovny, uváděno i pod názvem Sissi, císařovnina osudová léta, německy Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin je rakouský romanticko-dramatický film z roku 1957 režiséra Ernsta Marischky s Romy Schneiderovou v hlavní roli. Jde o třetí díl ze známé rakouské trilogie o životě rakouské císařovny Alžběty Bavorské zvané Sissi (první díl Sissi z roku 1955, druhý díl Sissi, mladá císařovna z roku 1956).

Snímek nevychází z přesných historických dat a skutečný osud císařovny Alžbety Bavorské je zde podán velmi nevěrohodně a nepravdivě zejména co se týče přesné chronologie všech událostí.

Osu filmového příběhu zde tvoří náznam císařovnina usmíření s odbojnou maďarskou šlechtou, její sblížení s hrabětem Gyulou Andrássym, její velmi vážné onemocnění neznámou plicní chorobou, její následné dlouhodobé léčení na Madeiře a pozdější přesun do Řecka (Korfu, Athény) až po oficiální návštěvu severní Itálie (milánská La Scala), kde se opět setkává se svým chotěm rakouským císařem Františkem Josefem I.. Závěr filmu je situován do italských Benátek, kde se opět setkává se svým dítětem.

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]