Přeskočit na obsah

Serie B 1961/1962

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Serie B 1961/1962
ZeměItálieItálie Itálie
Informace
Ročník30. ročník
VítězJanov (3. titul)
Nejlepší střelec Renzo Cappellaro (22 branek)
PostupujícíNeapol
Modena
SestupujícíNovara
Reggiana
Prato

Soutěžní ročník Serie B 1961/1962 byl 30. ročník druhé nejvyšší italské fotbalové ligy. Konal se od 3. září 1961 do 3. června 1962.

Nejlepším střelcem se stal italský hráč Renzo Cappellaro (Alessandria), který vstřelil 22 branek.

Z 1. ligy sestoupil Bari, Neapol a Lazio. Naopak postup ze 3. ligy slavilo po 13 letech Cosenza, po 8 letech Lucchese a po roce se vrátila Modena.

Sezona byla velmi vyrovnaná (pouze 11 bodů nakonec dělilo druhý a poslední tým). Nejlépe celou sezonu zahrál Janov, který vyhrál o 11 bodů před Neapolí a oba se tak vrátili do Serie A. Třetím postupujícím týmem byl nováček Modena. V sestupových příčkách se ocitlo spousta klubů a rozhodovalo se v posledním kole. Zachránilo se Bari, i když bylo potrestáno odečtem 6 bodů. Nakonec sestoupilo Prato a Reggiana. Třetím sestupujícím měla být Cosenza, ale díky potrestání Novary za sportovní přestupek se zachránilo na úkor potrestaného klubu.

Pozoruhodné bylo, že v letošní sezóně dokázala Neapol vyhrát kromě postupu do Serie A také Coppa Italia|italský pohár. Ti tak vyrovnali Vado z roku 1922, jediné dva týmy schopné vyhrát národní pohár, přestože nehrály v nejvyšší soutěži.

Účastníci

[editovat | editovat zdroj]
Klub Město Stadion Trenér Minulá sezona
Alessandria Alessandria Stadio Giuseppe Moccagatta Pietro Rava 7. místo v Serii B
Bari Bari Stadio della Vittoria Federico Allasio (1.–21. kolo)
Onofrio Fusco
16. místo v Serii A (sestup)
Brescia Brescia Stadio Mario Rigamonti Alberto Eliani (1.–6. kolo)
Luigi Bonizzoni
15. místo v Serii B
Catanzaro Catanzaro Stadio Militare Bruno Arcari (1.–29. kolo)
Enzo Dolfin
10. místo v Serii B
Como Como Stadio Giuseppe Sinigaglia Giuseppe Baldini (1.–13. kolo)
Francesco Tortarolo + Giulio Cappelli
11. místo v Serii B
Cosenza Cosenza Stadio Emilio Morrone Gyula Zsengellér (1.–22. kolo)
Paolo Todeschini
1. místo ve skupině C v Serii C (postup)
Janov Janov Stadio Comunale Renato Gei 13. místo v Serii B
Lazio Řím Stadio Flaminio Paolo Todeschini (1.–21. kolo)
Roberto Lovati + Alfonso Ricciardi (22.–27. kolo)
Carlo Facchini
18. místo v Serii A (sestup)
Lucchese Lucca Stadio Comunale Leo Zavatti 1. místo ve skupině B v Serii C (postup)
Messina Messina Stadio Giovanni Celeste Umberto Mannocci 6. místo v Serii B
Modena Modena Stadio Alberto Braglia Vittorio Malagoli 1. místo ve skupině A v Serii C (postup)
Neapol Neapol Stadio San Paolo Fioravante Baldi (1.–20. kolo)
Bruno Pesaola
17. místo v Serii A (sestup)
Novara Novara Stadio Enrico Patti Carlo Facchini (1.–27. kolo)
Evaristo Barrera (28.–31. kolo)
Imre Senkey
17. místo v Serii B
Parma Parma Stadio Ennio Tardini Mario Genta 13. místo v Serii B
Prato Prato Stadio Comunale Cesare Meucci (1.–34. kolo)
László Székely
11. místo v Serii B
Pro Patria Busto Arsizio Stadio Comunale Pietro Magni 7. místo v Serii B
Reggiana Reggio Emilia Stadio Comunale Mirabello Luigi Del Grosso (1.–29. kolo)
László Székely
4. místo v Serii B
Sambenedettese San Benedetto del Tronto Stadio Fratelli Ballarin Alberto Eliani (1.–13. kolo)
Angelo Piccioli
7. místo v Serii B
Simmenthal-Monza Monza Stadio San Gregorio Hugo Lamanna 5. místo v Serii B
Verona Verona Stadio Marcantonio Bentegodi Bruno Biagini 15. místo v Serii B
Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. Janov3822106642854
2. Neapol38151310443543
3. Modena38151310393643
4. Lazio38141410502842
5. Verona38141410392742
6. Pro Patria38151112433841
7. Messina38141113534639
8. Brescia3814915373637
9. Simmenthal-Monza38131114374437
10. Alessandria38131015454636
11. Novara38121214374336
12. Bari (-6 bodů)38151112483835
13. Parma3891712253335
14. Sambenedettese38101513304235
15. Lucchese3813817465434
16. Catanzaro3891613375034
17. Como38111215334634
18. Cosenza38111116294633
19. Reggiana3881614344032
20. Prato3891415334732
Poznámky
  • Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body
  • za výhru 2 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů.
  • klub Novara byl za sportovní přestupek potrestán sestupem do Serie C.
     Postup do Serie A
     Sestup do Serie C

Střelecká listina

[editovat | editovat zdroj]
Pořadí Jméno Klub Branky
1. Renzo CappellaroAlessandria21
2. Gastone BeanJanov20
3. Eddie FirmaniJanov17
Nicola CiccoloMessina17
5. Juan Carlos MorroneLazio14
6. Biagio CatalanoBari13
Guido PostiglioneVerona13
Paolo MentaniNovara13
Vincenzo TraspediniSimmenthal-Monza13
10. Bruno CicognaBari12
Enrico PagliariModena12

    V tomto článku byl použit překlad textu z článku Serie B 1961-1962 na italské Wikipedii.

    Externí odkazy

    [editovat | editovat zdroj]